אז מה עשינו השבוע? #119 | 10.6.23 – 4.6.23

השקנו קמפיין ארצי להעלאת המודעות לסחר בבני אדם וזיהוי קורבנות סחר | השתתפנו בכנס מטעם משרד החוץ ליועצים משפטיים מהאו"ם | קיימנו פגישה חודשית עם הקואליציה למאבק בזנות

פתיחה חגיגית

לאחר תקופה ארוכה של עבודה מאומצת, סוף סוף השקנו השבוע קמפיין ציבורי להעלאת מודעות לסחר בבני אדם בישראל!

מטרת הקמפיין היא לחשוף את הציבור הישראלי לתופעה הקשה הזו, להסביר את מהותה, את הקשר להגנה על זכויות אדם ולהפיכה המשטרית ולתת מידע על הסימנים לסחר. אנו רואות בכך צעד לעבר חברה מודעת ומעורבת יותר במאבק בתופעה. הקמפיין עלה בסושיאל מדיה וכולל דף נחיתה המרחיב על הנושא ועל דרכים לפנות במקרה שעולה חשד לסחר.

אייקון כנסת

השתתפנו במפגש עם משלחת יועצים משפטיים ממספר נציגויות לאו"ם בז׳נבה בהובלת משרד החוץ. המשלחת ביקשה ללמוד על פעילות החברה האזרחית בישראל בתחומים הנוגעים לזכויות אדם והתעניינו בשיתוף הפעולה בין ארגוני חברה אזרחית לבין משרדי הממשלה והכנסת. במפגש הצגנו את עבודת המטה, את ההצלחות והאתגרים שלנו ואת ממשקי העבודה עם גורמים ממשלתיים וחברי וחברות כנסת. בנוסף, יצרנו קשרים עם אנשי המשלחת הישראלית לאו״ם בז׳נבה על מנת לקדם עשייה משותפת.

פגישה

קיימנו פגישת קואליציה חודשית עם ארגוני הקואליציה למאבק בזנות.

בפגישה דיברנו על הכנות לקראת העצרת השנתית לקורבנות הזנות, התפתחות באמנת זמינות פיננסית לאוכלוסיות בזנות שיזמנו עם בנק ישראל ובימי עיון שיתקיימו החודש לצוותי הטיפול לטובת ההטמעה של האמנה והגדלת הסיוע לאוכלוסיות בזנות ונושאים נוספים.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!