אז מה עשינו השבוע? #118 | 3.6.23 – 28.5.23

השתתפנו בכנס ״מגשרים על הפער״ של תכנית מרפא בירושלים בשיתוף עם ״קרן בריאה״ | נפגשנו עם עדי עוז המנכ״לית החדשה של עמותת הופ סנטר וקייט פרייד | נגזר דינו של יצחק שריפי שסרסר בעשרות נשים

קרן בריאה

השתתפנו בכנס ״מגשרים על הפער״ של תכנית מרפא בירושלים בשיתוף עם ״קרן בריאה״ שעסק במפגש של אוכלוסיות בסיכון עם המערכת הרפואית. יצרנו חיבורים חדשים עם גורמים במערכות הרפואיות אשר ערים לצורך בעבודה רגישת טראומה בכלל ועם אוכלוסיות בזנות בפרט. בין היתר, הכנס עסק בנושא של הגירה והפגיעות הייחודית לאוכלוסייה זו. כפועל יוצא מכך, הבנו כי נדרשת רגישות ייחודית על מנת לגשר על פערים ולזהות סיכונים כאשר פוגשים באוכלוסייה זו במערכת הרפואית. שמחנו לקחת חלק בפלטפורמה שמעלה נושאים חשובים אלו למודעות ולשיח ומעודדת יצירת חיבורים לשיפור המצב בשטח.

 

נפגשנו עם עדי עוז המנכ״לית החדשה של עמותת הופ סנטר וקייט פרייד. עמותת הופ סנטר היא עמותה ששמה לעצמה למטרה לסייע לנשים וגברים לצאת ממעגל הזנות והסחר. מטרה זו מושגת באמצעות העסקה שיקומית ומפעילה גם את קייט פרייד, עסק חברתי הממוקם בתל אביב ומעסיק שורדי ושורדות זנות. אור אבו, מנהלת המטה, נפגשה עם עדי עוז לפגישת היכרות והמשך העבודה המשותפת והחשובה של הופ סנטר והמטה למאבק. מאחלות לעדי עוז המון הצלחה בתפקיד החשוב.

 

בית משפט

נגזר דינו של יצחק שריפי, אשר סרסר בעשרות נשים, ועל פי החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים נידון ל-11 שנים מאסר בפועל.

תגובת אור אבו מנהלת המטה: "אנחנו שמחות לראות שהמשטרה ובית המשפט לוקחים ברצינות הראויה את פשעיו של יצחק שריפי, שפגע בעשרות נשים, אימהות חד הוריות במצוקה. חמורים לא פחות הם מעשיהם של הזנאים ששיתפו איתו פעולה. לאחרונה התפרסם כי ישראל מדורגת אחרונה במדד ה-OECD בהקשר של שיוויון מגדרי, תקוותינו היא שהממשלה תראה לנכון לעשות בדק בית ולהעלות את המאבק בזנאים ובסוחרי נשים לראש סדר העדיפויות הציבורי, הגברת אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות במרחבים הפיזיים והוירטואלים וכמובן חינוך. כל עוד זנות מנורמלת סחר בגופן של נשים ימשיך לשגשג. חשוב לחנך את הציבור שזנות איננה אלא תופעה של ניצול חברתי ואלימות."

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!