אז מה עשינו השבוע? #117 | 28.5.23 – 21.5.23

העברנו הרצאה לצוות הסוציאלי של בית חולים העמק בעפולה | ערכנו פגישת היכרות עם קמליה גולן המנהלת החדשה של "סלעית" | נפגשנו עם רעות לוגסי ורחל אהרוני נציגות משרד הרווחה בתחום הזנות וההתמכרויות

סטטוסקופ

העברנו הרצאה לצוות הסוציאלי של בית חולים העמק יחד עם נעמה סבתו, מרכזת תחום חסרות מעמד וקורבנות סחר בעמותת "לא עומדות מנגד". במסגרת המפגש הסברנו מה הוא סחר בבני אדם ודיברנו על תפקיד העובד.ת הסוציאלי.ת בזיהוי קורבנות סחר המגיעות.ים לבית החולים. נגענו בסימני זיהוי לסחר ודרכי התערבות וסיוע. כהשלמה להרצאה, העובדות הפיצו סרטוני הסברה שהפקנו לצוותים הרפואיים במחלקות השונות בבית החולים.

 

סלעית

אור אבו, מנהלת המטה, נפגשה עם קמליה גולן המנהלת החדשה של "סלעית" לפגישת היכרות והמשך העבודה המשותפת והחשובה של סלעית והמטה בהובלת המאבק למיגור הזנות והסחר בנשים. "סלעית" היא אחת המסגרות הוותיקות לנשים בגירות לשיקום וסיוע ליציאה ממעגל הזנות. המסגרת ממוקמת בתל אביב ונותנת מענה 24/7 של קו סיוע, הוסטל, דירת חירום ומרכז יום. מאחלות לקמליה המון הצלחה בתפקיד החשוב.

 

פגישה

קיימנו פגישת עבודה שוטפת עם רעות לוגסי, מפקחת תחום זנות ורחל אהרוני מפקחת התמכרויות במשרד הרווחה. בפגישה שיתפנו באתגרים רבים איתם מתמודד השטח ויחדיו הגענו להבנה כי שמירה על קשר בין המשרד לארגוני החברה האזרחית והמטה הוא הבסיס לשיפור המענים הקיימים וליצירת מענים חדשים וייחודיים לצרכים של אוכלוסיות בזנות, בתקווה לאפשר הזדמנות לחיים טובים יותר מחוץ למעגל הזנות.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!