אז מה עשינו השבוע? #112 | 1.4.23 – 26.3.23

העברנו הרצאה במסגרת קורס של משרד הרווחה בנושא קידום מדיניות | קיימנו פגישת היכרות עם הממונים החדשים על חדלות פירעון ושיקום כלכלי במשרד המשפטים | חג פסח ופסחא שמח ורמדאן כרים!

 

הרצאה

בשבוע האחרון הוזמנו להרצות בקורס של משרד הרווחה בנושא קידום מדיניות המיועד לעובדים מהמשרד; פגשנו מנהלות ומנהלים בדרגים שונים ובתחומי פעילות שונים, סיפרנו איך זה לקדם מדיניות מעיניים של ארגון חברה אזרחית, אילו הישגים השגנו ב-20 השנים שהמטה פועל ומוביל את המאבק למיגור הזנות והסחר בנשים בישראל, ודיברנו על סיוע לא.נשים בזנות ועל האתגרים בתחום. סיפרנו שקידום מדיניות מבחינתנו זה בראש ובראשונה עבודה עם א.נשים בכל המגזרים וכל הדרגים, מהשטח ועד לא.נשים הנמצאים בתפקידים הכי בכירים.

 

פגישה

קיימנו פגישת היכרות עם אשר אנלגמן, הממונה החדש על חדלות פירעון ושיקום כלכלי במשרד המשפטים, שרית ליפשיץ הממונה החדשה על מודל חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות ועמותת הופכות את היוצרות – שותפות שלנו בקואליציה למאבק בזנות. דנו בחשיבות הרבה של מודל חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות בהיותו פורץ דרך בהתאמת שירותים ממשלתיים לצרכים שלהן, בדרכים לעגן אותו, ואיך לדייק ולהרחיב אותו כך שייתן מענה כמה שיותר רחב לצורך של נשים וגברים בזנות בשיקום פיננסי, שהוא תנאי הכרחי לשיקום. שמחנו מאוד שהכרנו שותפים חדשים ומסורים לדרך; שיתופי הפעולה בין הממשלה למגזר השלישי קריטיים ליצירת אפיקי שיקום אמיתיים. הלמידה המשותפת של כל צד מייצרת הבנה עמוקה של התופעה שהופכת את השירותים למותאמים יותר ומאפשרת לייצר גם בקרב מקבלי השירות אמון מחודש במערכת.

 

פסח פסחא ורמדאן

השבוע מתקיימים 3 חגים במקביל – פסח, פסחא ועיצומו של חודש הרמדאן. אנו מאחלות לכולם ולכולן חגים שמחים וממליצות לקרוא את הבלוג פוסט שלנו מלפני שנה המתאר מה עוברות נשים בזנות, בעיקר בימי החגים השונים. במהלך הזמנים הקדושים והחגיגות עם המשפחה, נזכור גם אותן.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!