אז מה עשינו השבוע? #113 | 22.4.23 – 16.4.23

יחד עם שותפות שלנו ב״לא עומדות מנגד״ העברנו הרצאה לרופאות ורופאים במחלקת נשים ויולדות בבית החולים סורוקה | השתתפנו באירוע פתיחה למבנה החדש של סלעית בתל אביב ופרידה מנעמה זאבי ריבלין מנהלת המענה | נפגשנו עם מובילות קבוצת ״קול שורדות הזנות בישראל״

הרצאה

יחד עם שותפות שלנו ב״לא עומדות מנגד״ העברנו הרצאה לרופאות ורופאים במחלקת נשים ויולדות בבית החולים סורוקה; דיברנו על רפואת נשים כצומת מהותית לזיהוי קורבנות סחר בבני אדם והעלנו את מודעותן לתופעה. נגענו בסימני זיהוי לסחר, במאפיינים של קורבנות סחר ודרכים בהן הצוות הרפואי יכול לסייע לנשים שנקלעו למצב זה. דיברנו על איתור ומניעת סחר כחלק ממחוייבותן לבריאות המטופלות והפצנו סרטוני הסברה שישרתו את צוות בית החולים. מדובר בחלק ממהלך רחב במסגרתו היינו כבר ב-3 בתי חולים, הפקנו סרטוני הסברה ושילוט ייעודיים להעלאת המודעות והמקצועיות בנושא. אנחנו ממשיכות להציע הרצאות לצוותי רפואה בבתי חולים ומקוות להגיע לכמה שיותר מחלקות ברחבי הארץ.

 

פתיחה חגיגית

ביום ראשון השתתפנו באירוע פתיחה למבנה החדש של סלעית בתל אביב ופרידה ממייסדת ומנהלת הארגון במשך 15 השנים האחרונות, נעמה זאבי ריבלין. את האירוע אירגנה עיריית תל אביב והשתתפו בו סגנית ראש העירייה וחברת מועצת העיר חן אריאלי, יואב בן ארצי מנהל תחום דרי רחוב והתמכרויות במינהל הרווחה בתל אביב, נציגות ממשרד הרווחה, מהפיקוח במשרד, מנהלות ארגוני סיוע בקואליציה למאבק בזנות, ועוד. אור אבו מנהלת המטה נשאה דברי פרידה לנעמה והוקירה לה תודה על עשייתה בהקמה וניהול סלעית וההובלה שלה את המאבק למיגור הזנות וסיוע לא.נשים בזנות. אנחנו מחויבת להמשיך את דרכה ומלאות התפעלות מהמסירות שנתנה למאבק ולנשים לאורך תקופה כל כל משמעותית.

 

פגישה

נפגשנו עם מובילות קבוצת ״קול שורדות הזנות בישראל״, יוזמה חסרת תקדים שצמחה מנשים אקטיביסטיות שהיו או נמצאות בזנות ותומכות במאבק למיגור תעשיית המין בישראל. בפגישה העלו הנשים סוגיות שהיו רוצות לפעול לגביהן ולשתף פעולה איתנו, כמו לדוגמה הפגיעה שמייצרת פלטפורמת אונליפאנס והשיווק המתעתע שלה כמשהו תמים כשלמעשה מדובר בזנות לכל דבר ועניין.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!