אז מה עשינו השבוע? #111 | 25.3.23 – 19.3.23

ערכנו יום עיון של מחלקת הסיוע המשפטי במשרד המשפטים לעו"סיות מארגוני הסיוע בנושא התמודדות עם חובות ותהליכי חדלות פירעון | העברנו הרצאה על המאבק בזנות לסטודנטיות וסטודנטים מקבוצת מנהיגות באשקלון | אתמול צוין יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות סחר בבני אדם

 

פגישת זום

בתחילת השבוע ערכנו יום עיון של מחלקת הסיוע המשפטי במשרד המשפטים לעו"סיות מארגוני הסיוע בנושא התמודדות עם חובות ותהליכי חדלות פירעון. ביום העיון הרצו עו"ד רעות מיכאלי ועו"ד הילה תמרי על הסיוע המשפטי שהמדינה נותנת בנושאים אלה ותנאי הזכאות, הליכי חדלות פירעון ועוד. יום העיון הוא חלק מתכנית ימי עיון שאנו עורכות לעו״סיות הארגונים בנושאים שונים הקשורים לשיקום ומיצוי זכויות. יום העיון הבא יעסוק בנושא של מימוש זכאות לסל שיקום ושיקום תעסוקתי במסגרת סל שיקום. מוזמנות להצטרף לקבוצת וואטספ ייעודית שפתחנו בנושא מענים ומיצוי זכויות לאוכלוסיות בזנות ולעקוב אחרי תכנים בנושא.

 

כנס

העברנו הרצאה על המאבק בזנות וסחר בנשים בישראל לסטודנטיות וסטודנטים מקבוצת מנהיגות באשקלון במסגרת מלגת מנהיגות יהודית. הסטודנטים.יות הגיעו ממגוון תחומי לימוד ושאלו שאלות חכמות וחשובות על אכיפת החוק, תקציבים ועוד..

 

זיכרון

דסטה גטנה טסגאי היא אישה אתיופית שנפלה קורבן לסחר בבני אדם במחנות העינויים בסיני. היום היא חיה בישראל, לאחר שהייתה מועמדת לגירוש וארגוני זכויות פליטים ומבקשי מקלט נאבקו על מנת שיוכלו להישאר. דסטה ונשים נוספות התראיינו בפנים גלויות ובאומץ לכתבה של כאן 11 כחלק מהמאבק לתת להן מעמד, ובעקבותיו קיבלו מעמד זמני. במילותיה היא מספרת בבלוג פוסט שהעלינו לציון יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות סחר בבני אדם על התחושות שלה אחרי מה שעברה בעקבות החשיפה.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!