אז מה עשינו השבוע? #110 | 18.3.23 – 12.3.23

הושקה רשמית אמנת הזמינות הפיננסית לאוכלוסיות בזנות במסגרת כנס בנושא ״זוויות נוספות בתופעת האלימות נגד נשים" של בנק ישראל | לאחר צווי הפינוי שחולקו ל״חדרים״ בבתי הבושת בתל אביב, פירסמנו טור דעה בנושא עם ביקורת על אופי האכיפה הפוגע בנשים | קיימנו הרצאה על המאבק בזנות למכינה קדם צבאית יונתן | וגם הרצאה בבית חולים העמק על סחר בבני אדם

 

בנק

מהלך חסר תקדים קרה בשבוע האחרון בישראל, שיש לו השפעה עצומה על מצבן ומצבם של א.נשים במעגל הזנות; לאחר כשנה של עבודה שלנו, יחד עם מרפאת לוינסקי, בנק ישראל, איגוד הבנקים ונציגי המערכת הפיננסית, הושקה אמנת זמינות פיננסית לאוכלוסיות בזנות במסגרת כנס בנושא ״זוויות נוספות בתופעת האלימות נגד נשים" של בנק ישראל. במסגרת האמנה מוצעים לאוכלוסיות בזנות פתרונות פיננסיים המותאמים לצרכים שלהן, במטרה לסייע להן לצאת לדרך חדשה ועצמאות כלכלית.

 

עיתון

לאחר צווי הפינוי שחולקו ל״חדרים״ בבתי הבושת בדרום תל אביב, פירסמנו טור דעה בנושא עם ביקורת על אופי האכיפה הפוגע בנשים בזנות. בטור נכתב: ״ההבדל בין אכיפה שמתבצעת באופן מהיר כדי לסמן וי ולתכנן תהלוכת ניצחון של פוליטיקאים בשכונה, לבין מהלך שמנסה לעשות שינוי אמיתי ומבוסס שיקולים מורכבים, יכול להיות ההבדל בין חיים ומוות עבור חלק מהנשים שנמצאות במעגל הזנות״.

 

כנס

קיימנו הרצאה על המאבק בזנות למכינה קדם צבאית יונתן שבקיבוץ עלומים. כ-70 חניכים וחניכות שמעו על המאבק בזנות בישראל, על תופעת הזנות באופן כללי, ועל איך ניתן להשפיע על תופעה כמו זנות דרך עבודת שינוי מדיניות.

 

סטטוסקופ

העברנו הרצאה לאנשי ונשות הצוות הרפואי בבית חולים העמק בנושא סחר בבני אדם. דיברנו על שירותי רפואה בבתי חולים כצומת ייחודית לזיהוי קרבנות סחר והעלנו את מודעותם לתופעה. נגענו בסימני זיהוי לסחר בבני אדם בעת מתן טיפול רפואי ובאופנים בהם הצוות הרפואי יכול לסייע לא.נשים שנקלעו למצב הזה. דיברנו על איתור ומניעת סחר כחלק ממחוייבותם לבריאות המטופלות.ים והפצנו סרטוני הסברה לצוותים שיוכלו לשרת אותם בהמשך.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!