אז מה עשינו השבוע? #109 | 11.3.23 – 5.3.23

נפגשנו עם הצוות הבכיר במכללת כנרת על מנת לקדם את תכנית ההשכלה והתעסוקה לנשים שורדות זנות | אור אבו מנהלת המטה התראיינה לפודקאסט ״התחקיר״ בנושא אכיפת צריכת הזנות בדרום תל אביב | נפגשנו עם צוות ״לרעך כמוך״, מרפאה לחסרי מעמד של האוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי הדסה

פגישה

נפגשנו עם הצוות הבכיר במכללת כנרת על מנת לקדם את תכנית ההשכלה והתעסוקה לנשים שורדות זנות. בפגישה משותפת יחד עם המרפאה הניידת חיפה, ועמותת קייט פרייד, עלו האתגרים והחסמים איתן מתמודדות נשים על רצף הזנות בעולם התעסוקה וההשכלה בדרך למוביליות ושילוב מיטבי בקהילה.

 

מיקרופון

אור אבו מנהלת המטה התראיינה לפודקאסט ״התחקיר״ בנושא אכיפת צריכת הזנות בדרום תל אביב. בנוסף התראיינה אלינור, אישה שורדת זנות שעד לפני שנתיים הייתה בעצמה בבתי הבושת בדרום העיר וסיפרה: ״הכל שם מתוקתק, והעולם שותק. פגשתי מעט פעמים גורמי אכיפת חוק. אם מגיעה משטרה זה בדיקת מסופון קטנה ובזה נגמר הסיפור […]. אני חושבת שהחוק לאיסור צריכת זנות הוא נהדר. אבל צריך לשים פוקוס על הבנות. אני היום בחוץ ולומדת וחיה ונושמת, ולא מרגישה שזה הדבר היחיד שאני יכולה לעשות בחיי, כי כשאת שם זה מה שאת חושבת […]. הפיתרון הוא לחבק את הנשים האלו ולהחזיר להן את ההערכה העצמית, מלגות, לימודים, קצת לייצב, תחושה של אני שווה משהו. כי את לא מרגישה שאת ראויה בכלל לחיות כשאת במצב כזה״.

 

סטטוסקופ

שוחחנו עם אלון לוי מנהל מרפאת ל"רעך כמוך", מרפאה לחסרי מעמד של האוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי הדסה ועם טלי אנבר-פרויליך ומאיה קוגן מנהלות מסגרות ״רואים שקוף״ הנותנים מענה לגברים במעגל הזנות על מנת ליצור שת״פ אשר יענה על הצרכים הרפואיים של גברים במסגרת.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!