אז מה עשינו השבוע? #108 | 4.3.23 – 26.2.23

עו״ס עו״ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה התראיינה לכתבת תחקיר בנושא סחר בנשים אתיופיות לישראל | כינסנו פגישת חירום עם נציגי משרד הרווחה, היח׳ לדרי רחוב בעיריית ת״א, וארגוני סיוע לאוכ׳ בזנות לאחר פשיטה משטרתית על בתי בושת ללא תיאום עם גורמי סיוע | נפגשנו עם צוות מרכז יום להתמכרות בחיפה

עיתון

בכתבת תחקיר מקיפה מאת הדר גיל עד, נחשפה תופעת הסחר בנשים מאתיופיה. המון סוגיות עלו בה, ועו״ס עו״ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה, צוטטה בנושא הקשר בין אכיפה ואיתור הקורבנות: “יש קבוצות נוספות של נשים שנמצאות במצב דומה, למשל בסחר של נשים פלסטיניות, הרשויות לא מכירות אותן כי הן מוכנסות לישראל באופן לא חוקי ואין פעולות יזומות לאתר אותן. הן מוכנסות לזנות בישראל בין אם זה דירות שמוכרות למשטרה או לא, ויכולות לעבור לא מעט שנים עד שהן יפגשו איזשהו גורם סיוע או טיפול […] אין למידה מן העבר, המדינה חייבת לקחת אחריות על איתור קורבנות סחר בבני אדם”.

 

במהלך השבוע התבצעה פשיטה משטרתית והוצאת צווי סגירה לבתי בושת וחדרים בתחנה המרכזית ורח’ הגדוד העברי בתל אביב. אנו רואות באכיפת עבירות נלוות לזנות (כגון סרסור, צריכת זנות, והחזקת מקום למטרות זנות) צעד חשוב למיגור תעשיית המין, אך הדבר חייב להיעשות תוך רגישות לנשים בזנות ובתאום עם גורמי הסיוע. כשנודע לנו שהפשיטה נעשתה ללא תאום ושיתוף פעולה עם גורמי הסיוע והותירה כאוס גדול ברחובות, פנינו למפקחת על תחום הזנות במשרד הרווחה וכינסנו פגישת חירום עם נציגי משרד הרווחה, היחידה לדרי רחוב בעיריית ת״א, ארגוני סיוע בקואליציה למאבק בזנות, ועוד. בפגישה התעדכנו בכמות ומצב הנשים, שמענו את הצרכים ופעלנו לתאום ושיתוף ידע במענים הקיימים. במקביל פנינו לגייס תרומות לסיוע חירומי במזון וביגוד בשווי 15,000 שיצטרף לתרומות שגייסו חברותנו מעמותת ״לא עומדות מנגד״ ותרומות של עיריית תל אביב. הסיוע הראשוני החירומי יסייע בשלבים הראשוניים ובהמשך הנשים יוכלו לקחת חלק בתהליכי מיצוי זכויות מול רשויות המדינה.

 

פגישה

הזנות והסמים מהווים מעגל סגור שקשה לפרוץ אותו, כאשר לעיתים קרובות הסמים משמשים אמצעי להקלת הטראומה של ההימצאות במעגל הזנות, והזנות משמשת אמצעי לכסף מהיר על מנת לממן את הסמים. על בסיס הפגיעות להתמכרויות נבנה גם הניצול של נשים ונערות בזנות. נפגשנו עם צוות מרכז יום להתמכרות בחיפה ושוחחנו על הזדמנויות חדשות לבוגרות ובוגרי המרכז להשכלה ותעסוקה איכותית בסיום תהליך השיקום שלהם.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!