אז מה עשינו השבוע? #85 | 17.7.22-23.7.22

דו״ח מחלקת המדינה האמריקאית ביקר בשנית בחריפות את ההתנהלות של ישראל בכל הנוגע למיגור סחר בבני אדם בתחומה | השתתפנו במפגש בהובלת היחידה לתיאום המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים בנושא קרן החילוט הייעודית לקרבנות סחר בבני אדם | יצרנו סרטון המתדרך צוותים רפואיים כיצד לזהות סממנים של סחר בבני אדם | השתתפנו במפגש הדרכה מעשית בנושא הגשת בקשות חנינה במתווה יציאה ממעגל הזנות של משרד המשפטים

 

נייר עמדה

לאחר ששוב – כמו בשנת 2021 – ביקר דו״ח מחלקת המדינה האמריקאית את ההתנהלות של ישראל בכל הנוגע למיגור סחר בבני אדם בתחומה, אנחנו קוראות למדינת ישראל לפעול; יש לתקצב את התכנית הממשלתית למאבק בסחר בבני אדם, על רשויות אכיפת החוק לפעול לחקור ולמצות את הדין עם הסוחרים, לפעול לאיתור ושיקום של הקרבנות, ולמנוע התדרדרות של המצב והפיכת ישראל למוקד בינלאומי לסחר בבני אדם. המדינה בוחרת לעצום עיניים ולהפקיר את הקרבנות לחיים של סבל מתמשך, טראומה ולעתים אף למוות.

פגישה

השתתפנו במפגש בהובלת היחידה לתיאום המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים בו הציגו את נוהל עבודת הוועדה הממליצה לקרן החילוט הייעודית לקרבנות סחר בבני אדם. במפגש הוצג הנוהל החדש שפורסם והתקיים שיח אודות הקשיים העולים בטיפול בבקשות לקבלת כספים מהקרן במטרה לשפר את ההליך.

סרטון

הפצנו סרטון הדרכה לצוותים רפואיים בנושא סחר בבני אדם בקרב צוותי מרפאות ״טרם״. הסרטון הופק בשיתוף פעולה עם מתנדבי מרפאת ואהבת המספקות שירות לחסרי וחסרות מעמד בישראל, וננסי הריס – אחות המתמחה בעבודה עם נפגעות תקיפה מינית וקורבנות סחר בבני אדם במוסדות בריאות בארה״ב. הסרטון נועד לתת מידע לצוותי רפואה על מנת לשפר את יכולתם לאתר א.נשים שנמצאות.ים בסיכון ולהעניק להן.ם טיפול מותאם.

כנס

השתתפנו במפגש הדרכה מעשית בנושא הגשת בקשות חנינה במתווה יציאה ממעגל הזנות של משרד המשפטים. במפגש הצפנו קשיים שיכולים להקשות על הגשת בקשת חנינה או קבלת החנינה ורעיונות לשיפור התהליך.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!