אז מה עשינו השבוע? #99 | 11.12.22-17.12.22

השתתפנו ב״יום ספרינט״ כחלק מתהליך גיבוש הניידת הדיגיטלית של מרפאת לוינסקי | נפגשנו עם צוות ״צו השעה״ לאור החששות מעתיד מצבם של הפליטים האוקראינים בארץ | קיבלנו תשובה משמחת ממשרד המשפטים ורשות המיסים לפנייתנו ליועץ המשפטי לממשלה בנוגע להטלת קנסות על נשים בזנות שלא דיווחו למס הכנסה על הכנסותיהן מזנות

ניידת דיגיטלית לוינסקי

השתתפנו ב״סדנת Design Sprint״ כחלק מתהליך גיבוש הניידת הדיגיטלית של מרפאת לוינסקי. בסדנה הכרנו את הצרכים שעלו מהמחקר המקדים של חברת White Board המלווה את התהליך, ונעזרה בידע ובניסיון של גורמי טיפול ומחקר בתחום שהגיעו גם הם ליום המרוכז. במהלך הסדנה פיתחנו יחד רעיונות למענה דיגיטלי מיטבי לאוכלוסיות בזנות במסגרת המענה החדש שיקום. היה מרגש לראות כמה העבודה בשיתוף פעולה של מוחות מרקעים שונים יכולה להיות פורה ויצירתית.

צו השעה

בעקבות פניות של נשים פליטות מאוקראינה המתמודדות עם קשיים בקבלת סיוע חיוני, שוחחנו עם יסמין בן עמרם, מנהלת מערך ״צו השעה״ במשרד הרווחה הנותן סיוע הומניטרי לנמלטות מהמלחמה באוקראינה. בדקנו אילו שינויים צפויים במדיניות הסיוע עם תום שנת 2022 ונגענו בדרכים בהם ניתן לדייק את המענים הקיימים. נמשיך לפעול כדי שמי שנמצאת כאן בשל הסכנה בארצה תוכל לקבל את השירותים החיוניים לה כדי להתקיים ולצמצם את הסיכון לסחר וניצול.

מס הכנסה

לאחר עבודה של כמעט שנתיים על הנושא, קיבלנו את תשובת משרד המשפטים ורשות המיסים לפנייתנו ליועץ המשפטי לממשלה בנוגע להטלת קנסות על נשים בזנות שלא דיווחו למס הכנסה על הכנסותיהן מזנות. על פי התשובה, רשות המיסים עידכנה את פקידי השומה כי במצבים בהם יבצעו אכיפה כלפי בתי בושת – ההתמקדות תהיה כלפי העסק (בית הבושת ובעליו), ולא כלפי מי שעובד במקום ואינו בעל העסק. לגבי מי שקיבלו קנסות מרשות המיסים בעבר, צוין כי ניתן לפנות בבקשה להקטין או לבטל את הקנס אל פקיד השומה בהתאם לנסיבות וברוח הבהרות הרשות כאמור. מדובר בשינוי מדיניות מוצהר של הרשות בעניין זה. אנחנו מזמינות את כל מי שלחובתה קנסות לרשות המיסים בגין כספים שהתקבלו מזנות לפנות אלינו על מנת שנפנה לרשות ונדרוש את ביטול הקנס בהתאם לאמור במכתב.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!