אז מה עשינו השבוע? גיליון #100 החגיגי!

קיימנו ישיבה של הקואליציה למאבק בזנות ממנה יצאה קריאה לאנשי ונשות חינוך ברחבי הארץ בנושא חינוך למיניות מיטיבה ומניעת ניצול לזנות ואלימות מינית בכלל | נפגשנו עם מירב כהן מנהלת לשכת הוצאה לפועל חיפה | הגענו לדיון טיעונים לעונש בתיק הפלילי שמנהלת עיריית תל אביב נגד מועדון החשפנות ״שנדו״ על כך שהוא פועל ללא רישיון

לכבוד הסיכום השבועי ה-100 במספרו (🥳), נציין שכבר מעל שנתיים שאנחנו מעדכנות אתכן ואתכם בכל שבוע בעשייה שלנו, ומקפידות לספר על כל מה שאנחנו עובדות עליו ועל ההישגים בדרך. אנחנו מאמינות בשקיפות ולכן משתפות בעשייה ושמחות על כל השותפות והשותפים שהמאבק בליבםן ועוקביםות אחרי העשייה שלנו.

שלוש עמודי התווך שלנו – סיוע, אכיפה והסברה – תמיד נמצאים בראש מעייננו, והסיכום השבועי שלנו מאפשר לנו ולמי שהמאבק קרוב לליבה להתסכל על השבוע שחלף ולוודא שאנחנו נשארות נאמנות למטרה.

 

מכתב

השבוע התפרסם תחקיר של הילה קורח בערוץ 13 על המצב המדאיג של החינוך המיני בארץ. לאור ההתפתחויות האחרונות והשינויים הצפויים במערכת החינוך וספציפית בתכניות החינוך החיצוניות, עלתה תחושת נחיצות בקרב הקואליציה למאבק בזנות בהדגשת החשיבות של שיח במערכת החינוך בנושא אלימות וניצול מיני בכלל, ובנושא זנות בפרט. בעקבות ישיבת הקואליציה החודשית שלנו, יזמה עמותת תודעה יחד עם שאר ארגוני הקואליציה פנייה פומבית הקוראת לנשות ואנשי חינוך בישראל לפעול באופן אקטיבי למען חינוך למיניות מיטיבה, מניעת מצבי ניצול מיני בכלל, ומניעת זנות וצריכת זנות בפרט. אנו מפצירות במי שמעוניינים ומעוניינות לראות עתיד ללא אלימות מינית לעשות זאת במגוון דרכים, ביניהם באמצעות הזמנת סדנאות של עמותת ״תודעה״ המתמחה בנושא.

הוצאה לפועל

נפגשנו עם מנהלת לשכת הוצאה לפועל חיפה וסגנית מנהלת המחוז מירב כהן לפגישה משותפת סביב המענים בהוצאה לפועל לאוכלוסיות בזנות. סוכם על שיתוף פעולה מול ארגוני סיוע בצפון לבין מנהל שירות לחייב במחוז חיפה במטרה להנגיש את הסיוע המיטבי לנשים בדרך לשיקום כלכלי מחובות העבר. הוצע גם לקיים הדרכות לעו״סיות מיצוי זכויות בהוצאה לפועל בנושא אוכלוסיות בזנות. נמשיך לעדכן בהתקדמות, ושמחות על עוד ממשק סיוע שמתפתח.

בית משפט

ב-1.1.23 הגענו לדיון טיעונים לעונש בתיק הפלילי שמנהלת עיריית תל אביב נגד מועדון החשפנות ״שנדו״ על כך שהוא פועל ללא רישיון. בדיון טענה העירייה שהמועדון אפילו לא הגיש בקשה לקבלת רישיון ושגם אם יגיש, אין לו היתכנות לקבל רישיון מכיוון שיש מדיניות של עיריית תל אביב שקובעת שלא ינתנו היתרים לצורך הפעלת מועדון חשפנות וביקשה צו סגירה מנהלי מיידי וקנס. הסנגורית טענה טענות מופרכות שכל מטרתן לקנות זמן נוסף בו המועדון יכול לפעול באופן לא חוקי, ואנו מקוות שהן יידחו ויוצא צו סגירה בהקדם. גזר הדין יינתן בימים הקרובים. נמשיך לפעול בכל חזית עד שהמדיניות שעיריית תל אביב לפיה לא יפעלו בשטחה מועדוני חשפנות תיושם.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!