אז מה עשינו השבוע? #101 | 8.1.23 – 14.1.23

אור אבו מנהלת המטה התראיינה לתחקיר של ״עובדה״ בנושא פרשת הניצול מאחורי הקלעים של מועדון הטאבו | קיימנו הרצאה לחניכי מכינת צהלי בתל אביב | נפגשנו עם גלית גבע מנהלת אגף בכיר קהילה במשרד הרווחה

טלויזיה

אור אבו מנהלת המטה התראיינה לתחקיר של ״עובדה״ בנושא פרשת הניצול מאחורי הקלעים של מועדון הטאבו. בתחקיר נחשפה תופעה מכוערת שמתרחשת כבר כמעט עשור, ופגעה בהמון נשים צעירות; הבעלים של מועדון מוביל מאין ״קהילה״ מאחורי הקלעים של המועדון, ובעזרת הכריזמה והכוח שצבר, מפתה צעירות להצטרף לחבורה שלו בה ההתעסקות העיקרית היא מין. התחקיר חשף כי נוצרה נורמה במסגרתה צוות העובדים במועדון הטאבו חיים יחד בסוג של מגורי עובדים, בהם מתרחשים ניצול ושטיפת מוח אשר מאפשרים מעשים קשים. בעזרת המסר המבלבל ״בואי ללמוד על המיניות שלך״ מלבישים על סיטואציה מכוערת כסות של אווירה קלילה, שחרור מיני, ו״אהבה חופשית״. בפועל, הצעירות שמגיעות לשם באות מרקעים שמספיקה רק תשומת לב כדי לראות שלא מדובר ביחסים שוויוניים והדדיים בין בגירים, אלא על יחסים שנוצרים בעזרת תהליכי גרומינג (grooming), או בעבירת ״טיפוח״. בעקבות שידור התחקיר, פורסמו 2 טורי דעה מאת יהב ארז דוברת המטה; הראשון במגזין Time Out Tel Aviv הקורא לסצנת חיי הלילה בתל אביב לא להתנער מאחריות על יצירת סביבה בטוחה עבור נשים בעיר, והשני בפוליטיקלי קוראת המסביר מהו גרומינג ולמה חשוב כל כך שהציבור הרחב יכיר את המושג וישתמש בו במסגרת השיח על זנות.

כנס

קיימנו הרצאה לחניכי מכינת צהלי בתל אביב. כמו תמיד, תענוג להעלות מודעות לנושא המאבק בתעשיית המין בקרב צעירים סקרנים שחשוב להם לעושת שינוי ולייצר עתיד טוב יותר לכולם ולכולן. בעקבות התחקיר ששודר בעובדה, חשוב במיוחד לדבר עם צעירים וצעירות על הנושא ולהעלות מודעות למנגנונים הפועלים בזירה.

פגישה

נפגשנו עם גלית גבע מנהלת אגף בכיר קהילה במשרד הרווחה כדי לקיים חשיבה משותפת בנושא התאמת מענים קיימים במשרד הרווחה עבור אוכלוסיות בזנות בתחום קידום ההזדמנויות להשכלה גבוהה.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!