אז מה עשינו השבוע? #102 | 21.1.23 – 15.1.23

קיימנו יום עיון בנושא סל שיקום לכלל העו״סיות מארגוני הסיוע לאוכלוסיות בזנות | נרשמת ראשונה לתכנית השכלה גבוהה עבור נשים שורודת זנות על פי התנאים שעזרנו לשרטט יחד עם משרד הרווחה | העברנו הרצאה על סחר בבני אדם לצוות הרופאים.ות בחדר המיון בבית החולים תל השומר יחד עם השותפות שלנו בעמותת ״לא עומדות מנגד״

הרצאה בכנס

קיימנו יום עיון לכלל העו"סיות מארגונים בכל הארץ בנושא השימוש במענים של סל שיקום ואופן מימוש הזכויות הניתנות בסל שיקום. ביום העיון הרצו נציגות מחברת דיאלוג ומסל שיקום במשרד הבריאות והסבירו איך להשתמש במענים הרבים הקיימים. שמחנו על השתתפות משמעותית של עו"סיות וזהו רק השלב הראשון בדרך ליצירת מענים מותאמים לאוכלוסיות בזנות גם במסגרת זאת ומימוש זכויות מלא לכל הפונות. הודעה על ימי העיון הבאים בנושא תפורסם בקרוב

השכלה גבוהה לנשים שורדות זנות

בחודשים האחרונים אנו פועלות להתאמת והנגשת תכניות קידום תעסוקה והשכלה גבוהה עבור נשים שורודת זנות עם שותפים שונים כגון קרן רש״י – המקדמת מוביליות חברתית ושוויון הזדמנויות בפריפריה. השבוע הצטרפה נרשמת ראשונה לתכנית ״רקיע״ של קרן רש״י, שזה מרגש במיוחד! בזכות העבודה המשותפת עם משרד הרווחה במטרה להתאים את התכנית ואת תנאי ההרשמה, אישה שלא יכלה להירשם בעבר היום עומדת בתנאים שעזרנו לשרטט מתוך בדיקה של הצרכים בשטח. מאחלות לה ולבאות שבדרך המון בהצלחה וכמובן שנמשיך לפתח ולדייק את התכניות.

פגישה

במסגרת פרויקט ״רופאות שלא עומדות מנגד״ העברנו הרצאה על סחר בבני אדם לצוות הרופאים.ות בחדר המיון בבית החולים תל השומר יחד עם השותפות שלנו בעמותת ״לא עומדות מנגד״. דיברנו על רפואה דחופה כצומת ייחודית לזיהוי קרבנות סחר, נגענו בסימני זיהוי לסחר בבני אדם ואופנים בהם הצוות הרפואי יכול לסייע לא.נשים שנקלעו למצב הזה. במסגרת הפרוייקט יצרנו סרטוני הסברה שהופצו בהמשך להרצאה ויועברו לצוותים רפואיים רבים הנותנים מענה לאוכלוסיות פגיעות לסחר בבני אדם.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!