אז מה עשינו השבוע? #98 | 4.12.22-10.12.22

נפגשנו עם עמותת נשים נגד אלימות וארגונים נוספים בנוגע לזנות בחברה הערבית | יחד עם ח"כ יסמין פרידמן פנינו ליוהל"ם בעניין תהליכי פטור מצה"ל לנערות בזנות על מנת להקל על שיקומן | קיימנו פגישה חודשית עם השותפות שלצידנו בקואליציה למאבק בזנות | השתתפנו באירוע השקת "עיר שווה" של עיריית תל אביב יפו

שיתוף פעולה

אנו פועלות כל הזמן בכדי להגיע לקהלים נוספים שנמצאים במעגל הזנות אך מסיבות שונות עדיין לא מקבלים את המענים שיכולים לסייע להם – כמו למשל נשים מהחברה הערבית בצפון. לכן קיימנו פגישת פורום משותפת לחברה הערבית יחד עם עמותת נשים נגד אלימות, מרפאה ניידת חיפה והבית השונה. בפגישה עלו נתונים מדאיגים על נשים וגברים מהחברה העברית המנוצלים לזנות והמחסור במסגרות שיקומיות מותאמות להן ולהם. נמשיך לשתף פעולה במסגרת פורום ארגונים משותף למטרה זו.

יוהל״ם

בעקבות פניות שהגיעו אלינו ממרחבי הל"ב בארץ (מענים לקטינים בזנות), ביחד עם ח"כ יסמין פרידמן פנינו ליוהל"ם – יועצת הרמטכ״ל בנושא קידום שוויון הזדמנויות מגדרי – בנושא גיבוש הליך מותאם לקבלת פטור משירות בצה"ל לנערות בזנות, אשר הצבא סבור שלא ניתן לגייסן. זאת, בעקבות דיווחים על כך שההליך הקיים מסורבל ומטיל על הנערות דרישות שהן מתקשות מאוד לעמוד בהן, מה שגורר בחלק מהמקרים גם הוצאה של פקודות מעצר נגדן. אנו סבורות כי יש לפעול על מנת שהצבא יכיר את הצרכים של נערות אלה ואת מסגרות השיקום שמסייעות להן ויפעל על מנת להקל עליהן בתהליך. כל גוף שיראה אותן ויבין את הצרכים שלהן, תורם תרומה גדולה ומשמעותית לתהליך השיקום והיציאה מעולם הזנות. יש לציין כי הפניה לא נוגעת לנערות שרוצות ויכולות להתגייס.

פגישה

כמידי חודש קיימנו פגישה עם השותפות הנפלאות שלצידנו בקואליציה למאבק בזנות. בפגישה דיברנו על נושאים שונים וביניהם הדיווח השנתי למחלקת המדינה האמריקאית, המייצר את ה-TIP Report, דו״ח האומד את מצבן של מדינות שונות ביחס לטיפולן בנושא הסחר בבני אדם. בנוסף,אירחנו את עו"ד ליאורה גור ממשרד המשפטים, מיכל הראל מעמותת פעמונים ושפרה איסלנד רכזת מודל חדל"פ בנוגע להמשך העבודה המשותפת של כולנו במודל הליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות.

עיריית תל אביב

השתתפנו באירוע ההשקה של "עיר שווה", תכנית אסטרטגית לקידום שוויון מגדרי בתל אביב-יפו בהובלת הרשות לחוסן ושוויון חברתי. התכנית חולשת על מגוון תחומים בחייהן של נשים ויש בה גם התייחסות למדיניות המקשה על פעילותם של מועדוני חשפנות בעיר, תכנית שיקום עבור נשים במעגל הזנות שיחפצו בסיוע, וקידום יישום ואכיפה של חוק איסור צריכת זנות.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!