אז מה עשינו השבוע? #97 | 27.11.22-3.12.22

נתלו השבוע במרפאות טרם ברחבי הארץ שלטים שהכנו המיידעים פליטות ופליטים מאוקראינה כיצד לפנות לעזרה אם הן נמצאות מצוקה או חוות ניצול | קיימנו פגישה משותפת עם יסמין קונפינו מנהלת המקלט לקרבנות סחר ועם נעמה סבתו רכזת חסרות מעמד ב״לא עומדות מנגד״ | נפגשנו עם הגר מנטל כהנא, קרימינולוגית קלינית ומנהלת "דרך אריאלה", אשפוזית וקהילה טיפולית לנשים עם הפרעת התמכרות | נפגשנו עם יאנה רכזת קורסים והכשרות בצורים

צו השעה

שמחות לספר שבמסגרת שיתוף פעולה שלנו עם טרם ועם ״צו השעה״ (מוקד סיוע המוניטרי של משרד הרווחה לנמלטי המלחמה באוקראינה), נתלו השבוע בעשרות מרפאות טרם ברחבי הארץ שלטים המיידעים פליטות ופליטים מאוקראינה כיצד לפנות לעזרה אם הן נמצאות מצוקה או חוות ניצול. זהו גם חלק ממהלך רחב להעברת מידע לצוותי רפואה כדי שידעו לזהות ולסייע לקרבנות סחר בבני אדם.

שדה תעופה

קיימנו פגישה משותפת עם יסמין קונפינו מנהלת המקלט לקרבנות סחר ועם נעמה סבתו רכזת חסרות מעמד ב״לא עומדות מנגד״ על מנת לדבר על הפיילוט של שילוב עו״ס בנתב״ג במקרים בהם יש חשד שהגיעו לביקורת גבולות קורבנות סחר. נגענו בממשקי העבודה בין נתב״ג למקלט ובמורכבויות שעולות. דיברנו על יצירת חומר כתוב שיסייע לעבודה בנתב״ג בהקשר של בהסברה לנשים המעוניינות לשמוע על המקלט.

הוסטל חדש

נפגשנו עם הגר מנטל כהנא, קרימינולוגית קלינית ומנהלת "דרך אריאלה", אשפוזית וקהילה טיפולית לנשים עם הפרעת התמכרות. שוחחנו על שיתוף פעולה בצפון במטרה ליצור לבוגרות דרך אריאלה שילוב בהשכלה ותעסוקה איכותית.

פגישה

נפגשנו עם יאנה רכזת קורסים והכשרות בצורים, עמותה המקצה שעות מנטורינג ומעטפת של ליווי לתעסוקה איכותית לנשים ברחבי הארץ, וגיבשנו תוכנית לשיתוף פעולה להכשרות מובילי חדשנות לתעשייה 4.0 לנשים.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!