אז מה עשינו השבוע? #94 | 6.11.22-12.11.22

הגענו לדיון בבית המשפט בנושא מועדון החשפנות ׳שנדו׳ שפועל כבר תקופה ארוכה ללא רישיון | קיימנו הרצאה בנושא זנות ברשת לצוות של מרפאת לוינסקי ירושלים | נפגשנו עם הקואליציה למאבק בזנות על מנת למצוא פתרונות לאתגרים שיש במענים לאוכלוסיות בזנות | נפגשנו עם שפרה בראון מעמותת פעמונים

בית משפט

ביום חמישי התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב דיון בנושא מועדון החשפנות ׳שנדו׳ שממשיך לפעול ללא רישיון בתוקף כבר תקופה ארוכה. בית המשפט התבקש לדחות את הטיעונים לעונש והם נקבעו ל-1.1.23. בנסיבות שנוצרו המועדון אפילו לא מגיש את הבקשה לחידוש ההיתר לפעול כי ברור לו שלא יקבל, אז הוא מבקש דחיות בדיון ובזמן הזה ממשיך לפעול באופן לא חוקי ו״לקנות זמן״. ההיתר פג בשנת 2019, וזה יכול להיגרר ככה שנים. אנחנו קוראות לא לאפשר זאת יותר, לסיים את ההליך הפלילי ולהוציא צו סגירה למועדון. לא ייתכן שבתחומי העיר תל אביב-יפו, שהתחייבה לא לאפשר זאת, ימשיכו לנצל נשים באין מפריע. נמשיך לפעול ולעדכן בתהליך.

כנס

קיימנו הרצאה בנושא זנות ברשת לצוות של מרפאת לוינסקי ירושלים, במסגרתה זכינו לבקר בה ולהכיר יותר מקרוב. בהרצאה דיברנו על תופעות כמו אונליפאנס ואיך הרשת מטפחת בני נוער להיכנס לתעשיית המין.

פגישה

כמו בכל חודש, נפגשנו עם הקואליציה למאבק בזנות על מנת למצוא פתרונות לאתגרים שיש במענים לאוכלוסיות בזנות. כמעט ואין מענה ברחבי הארץ שלא סובל מחוסר שיתוף הפעולה של הרשויות הארציות והמקומיות כאחד והבנת הצרכים של המענים היא לא מספקת בעליל. גם כאן נמשיך לפעול.

פגישה

קיימנו פגישה עם שפרה בראון מעמותת פעמונים, המספקת יעוץ לכלכלת המשפחה במטרה לסייע בקבלת החלטות כלכליות נבונות שיאפשרו חיים ללא חובות ועתיד כלכלי יציב. בפגישה דיברנו על איך להמשיך ולשפר את הליך חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות, לייצר קשר הדוק בין כלל מעני הסיוע, ולהנגיש את המענים לשטח.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!