אז מה עשינו השבוע? #94 | 6.11.22-12.11.22

הגענו לדיון בבית המשפט בנושא מועדון החשפנות ׳שנדו׳ שפועל כבר תקופה ארוכה ללא רישיון | קיימנו הרצאה בנושא זנות ברשת לצוות של מרפאת לוינסקי ירושלים | נפגשנו עם הקואליציה למאבק בזנות על מנת למצוא פתרונות לאתגרים שיש במענים לאוכלוסיות בזנות | נפגשנו עם שפרה בראון מעמותת פעמונים

בית משפט

ביום חמישי התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב דיון בנושא מועדון החשפנות ׳שנדו׳ שממשיך לפעול ללא רישיון בתוקף כבר תקופה ארוכה. בית המשפט התבקש לדחות את הטיעונים לעונש והם נקבעו ל-1.1.23. בנסיבות שנוצרו המועדון אפילו לא מגיש את הבקשה לחידוש ההיתר לפעול כי ברור לו שלא יקבל, אז הוא מבקש דחיות בדיון ובזמן הזה ממשיך לפעול באופן לא חוקי ו״לקנות זמן״. ההיתר פג בשנת 2019, וזה יכול להיגרר ככה שנים. אנחנו קוראות לא לאפשר זאת יותר, לסיים את ההליך הפלילי ולהוציא צו סגירה למועדון. לא ייתכן שבתחומי העיר תל אביב-יפו, שהתחייבה לא לאפשר זאת, ימשיכו לנצל נשים באין מפריע. נמשיך לפעול ולעדכן בתהליך.

כנס

קיימנו הרצאה בנושא זנות ברשת לצוות של מרפאת לוינסקי ירושלים, במסגרתה זכינו לבקר בה ולהכיר יותר מקרוב. בהרצאה דיברנו על תופעות כמו אונליפאנס ואיך הרשת מטפחת בני נוער להיכנס לתעשיית המין.

פגישה

כמו בכל חודש, נפגשנו עם הקואליציה למאבק בזנות על מנת למצוא פתרונות לאתגרים שיש במענים לאוכלוסיות בזנות. כמעט ואין מענה ברחבי הארץ שלא סובל מחוסר שיתוף הפעולה של הרשויות הארציות והמקומיות כאחד והבנת הצרכים של המענים היא לא מספקת בעליל. גם כאן נמשיך לפעול.

פגישה

קיימנו פגישה עם שפרה בראון מעמותת פעמונים, המספקת יעוץ לכלכלת המשפחה במטרה לסייע בקבלת החלטות כלכליות נבונות שיאפשרו חיים ללא חובות ועתיד כלכלי יציב. בפגישה דיברנו על איך להמשיך ולשפר את הליך חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות, לייצר קשר הדוק בין כלל מעני הסיוע, ולהנגיש את המענים לשטח.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

האחיות טרננקו

מה הבעיה ב״חשיפה המרעישה״ של ערן סויסה על האחיות טרננקו?

הצגת עולם החשפנות לציבור כסנסציה רק מתחזק ומנציח תבניות מחשבה שמרניות המבוססות על חוסר יכולת להבחין בין התנהגות מינית בריאה לבין אלימות מינית. הפיכה אוטומטית של כל מקרה שנכנס לקטגוריה של תעשיית המין לסנסציה – כמשהו שהוא או מזעזע או מואדר – פוגמת עוד יותר ביכולת הבחנה של הציבור, שגם ככה פגומה מראש.

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!
0
קנסות שחולקו עד כה לזנאים
0
שורדות שהצליחו להגיע למחיקת חובות בעזרת המודל שפיתחנו
0
מענים שקמו/תוקצבו מאז החלטת הממשלה 4462
0
שוטרים ושוטרות עברו הכשרה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות
0
ש"ח בשנה נכנסו לבסיס התקציב של הממשלה לסיוע באוכלוסית הזנות