אז מה עשינו השבוע? #91 | 25.9.22-1.10.22

נפגשנו עם נאילה עובד ראשד, מנכ"לית עמותת נשים נגד אלימות - אחד הארגונים הוותיקים בחברה הערבית בתחום קידום מעמד האישה | נפגשנו עם שפרה איסלנד, רכזת הליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות במשרד המשפטים | מנהלת המטה אור אבו התראיינה לתכנית ״ג׳קי ולוסי״ בגלי צה״ל בנושא תקצוב התכנית הלאומית למאבק בסחר בבני אדם שסוף סוף התקבלה בשבוע שעבר

לוגו נשים נגד אלימות

בפגישה עם נאילה עובד ראשד, מנכ"לית עמותת נשים נגד אלימות, היא שיתפה אותנו באתגרים בחברה הערבית באיזור הצפון, ובעיקר בחוסר מענה לנערות על רצף הזנות. מדובר בנושא שלא קיבל מספיק תשומת לב עד כה ונרצה לקדם אותו בעתיד הקרוב. דיברנו גם על קידום פורום משותף לנשים בצפון ולבחון תכנית להרחבת סיוע לנשים בחברה הערבית.

מודל חידלות פירעון לאוכלוסיות בזנות

נפגשנו עם עו״ס שפרה איסלנד, רכזת הליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות במשרד המשפטים. מאז שהושק המודל לפני כשנה, הצטרפו אליו מעל 50 נשים שורדות זנות, וכך קיבלו הפטר או הסדר ולמעשה הזדמנות חדשה בחיים ללא חובות. בפגישה חשבנו יחד איך להצליח להגיע לנשים נוספות ולעוד קהלי יעד במעגל הזנות שהמודל עדיין לא מספיק נגיש להן כדי לאפשר לא.נשים נוספים את הסיוע המשמעותי הזה.

 

רדיו

מנהלת המטה אור אבו התראיינה לתכנית ״ג׳קי ולוסי״ בגלי צה״ל בנושא תקצוב התכנית הלאומית למאבק בסחר בבני אדם שסוף סוף התקבלה בשבוע שעבר. היא בירכה על המהלך הכל כך נחוץ הזה, אך גם הוסיפה ביקורת ואמירה על החשיבות בשיפורו: ״התכנית כוללת בין היתר נוהל חדש להכרה בקורבנות סחר שזה משהו שחיכינו לו המון זמן כי עד עכשיו רק משטרת ישראל יכלה לעשות את זה והתכנית מאפשר לאחריות לעבור לגוף בתוך משרד המשפטים שיושבים בה נציגים, כולל שורדות סחר, שזו בשורה גדולה ואמירה לגבי היחס לקורבנות סחר וההכרה בטראומה […] יש בתכנית הזו מגוון פעולות שאפשר לעשות אותן ללא תקצוב, אבל אם לא יתקצבו את התכנית זה לא יהיה מספיק טוב״.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!