אז מה עשינו השבוע? #90 | 18.9.22-24.9.22

אושרה השבוע התוכנית הלאומית למאבק בסחר בבני אדם | השתתפנו באירוע ״פורום מנכ״ליות״ של הרשות לקידום מעמד האישה | קיימנו הרצאה מול מחלקת עררים של פרקליטות המדינה | יחד עם השותפות שלנו ב״לא עומדות מנגד״ וקרן בריאה נפגשנו עם ענבל ירקוני, ראש מנהל הסיעוד במשרד הבריאות

בית משפט

לאחר שנים בהן אין תכנית יישום אופרטיבית למאבק בסחר בבני אדם, הממשלה אישרה השבוע תכנית לאומית חדשה למאבק בתופעה. במסגרת ההצעה יועבר מנגנון ההכרה בקרבנות סחר ממשטרת ישראל לצוות רב מקצועי בהובלת היחידה לתיאום המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים. בנוסף, מערך ההגנה והשיקום המוצע לקרבנות יותאם לצרכיהם באופן המתבסס על טיפול בקהילה ולא במסגרת מקלט סגור. כמו כן, תורחב הפעילות ליצירת מודעות לזכויות בקרב אוכלוסיות פגיעות ויתבצע מחקר המלווה את יישום התכנית. אור אבו, מנהלת המטה, צוטטה בכתבה בעיתון דבר, ואמרה כי ״אישורה הוא צעד חיוני ומבורך שיביא לשינוי של ממש במאבק בסחר בבני אדם בישראל. עם זאת, בשלב זה התוכנית אושרה ללא הקצאת משאבים נוספים, ויש לוודא שנעשות התאמות תקציביות כדי שתצא לפועל בצורה מלאה ואפקטיבית״.

פמיניזם

הרשות לקידום מעמד האישה הזמינה את אור אבו, מנהלת המטה לאירוע לכבוד השנה החדשה עם נשים המקדמות אג׳נדה פמיניסטית. בשיחת תכנון תכנית לאומית לקידום שוויון מגדרי, אור העלתה הצעות בתחומים של חינוך למניעת זנות כחלק מחינוך מגדרי, אכיפת עבירות ברשת של מודעות גיוס לזנות, הגדלת התקציבים בהתאמה לעלייה בפניות לסיוע לאוכלוסיות בזנות, ואישורי עבודה למבקשות מקלט על מנת שלא ידרדרו לזנות.

כנס

קיימנו הרצאה מול מחלקת עררים של פרקליטות המדינה בנושא המאבק בזנות, נזקי הזנות, והחוק לאיסור צריכת זנות.

פגישה

במסגרת פרויקט ״רופאות שלא עומדות מנגד״ נפגשנו עם קרן ״בריאה״ וענבל ירקוני, ראש מנהל הסיעוד במשרד הבריאות וגורמים נוספים האמונים על מערך ההכשרות של המשרד. דיברנו על שילוב הרצאות על יחס צוותי רפואה לאוכלוסיות בזנות בהכשרות ויצירת מידע נגיש בנושא, לצד פיתוח יכולת של הצוותים לזהות ולתת מענה לקרבנות סחר המגיעות לצרוך שירותים רפואיים.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!