אז מה עשינו השבוע? #92 | 23.10.22-29.10.22

לאחר חודשים של עבודה משותפת עם ארגוני סיוע, חברות כנסת ושר הרווחה, פורסם הנוהל החדש של המוסד לביטוח הלאומי המשפר משמעותית את תהליך הוועדות לבקשת קצבת נכות לאוכלוסיות בזנות | מנהלת תחום מניעת סחר במטה, עו״ס עו״ד נועה רודמן התראיינה בתכנית ״הכל כלול״ בערוץ 13 | נפגשנו עם צוות ״בית לינה״, המענה הראשון לא.נשים על הרצף הטרנסי במעגל הזנות | קיימנו פגישה הודיה ברוק מתן, קצינת חוליית סחר בבני אדם במשטרה

לוגו ביטוח לאומי

לאחר חודשים של עבודה משותפת יחד עם ארגוני סיוע לאוכלוסיות בזנות, חברות כנסת, שר הרווחה וצוות מטעם המוסד לביטוח לאומי, גיבשנו יחד המלצה לנוהל חדש לוועדות נכות נפשית לאוכלוסיות בזנות. השבוע הנוהל רשמית נכנס לתוקף וכבר מתחילים לראות את השינויים בשטח. הנוהל החדש מייצר תקווה חדשה ואופק עבור רבות ורבים. אנו מברכות את ביטוח לאומי על הפתיחות, ההקשבה לשטח והנכונות להעמיק ולבדוק את עצמם על מנת לאפשר לאוכלוסיית מקבלי השירות לממש את זכותן. מי ייתן ורשויות נוספות במדינה יקחו דוגמה ויפעלו על פי ההבנה כי זנות היא לא מקצוע, אלא מצב שמייצר נזקים לגוף ולנפש ונדרשת כל עזרה אפשרית על מנת להשתקם ממנה.

עו״ס עו״ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות התארחה בתכנית ״הכל כלול״ בעקבת פרשת סגן ראש עיריית ראשון לציון שנחקר בחשד להברחת תיירת מאוקראינה למטרות זנות. בראיון הסבירה: ״מדובר בא.נשים שמנסים להיטיב את החיים שלהם מתוך המצוקה שהם נמצאים בה. הזרקור לא צריך להיות עליהם, אלא על מי שמנצל את המצוקות האלו".

 

הוסטל חדש

״להיות טרנסית בזנות זה להסתובב ליד המועדונים ולעבור השפלות ע"י חבורות של גברים צעירים. ואז, אחרי דקות, ביחידוּת, הם פונים ומתחננים שתעשי להם דברים״. כך מספרת מטופלת בבית לינה, מענה לינת חירום לא.נשים על הרצף הטרנסי ללא קורת גג ועל רצף הזנות. בביקור שלנו השבוע פגשנו את הצוות וחשבנו יחד איך לשפר את המענים לאוכלוסייה הטרנסית במעגל הזנות.

 

קיימנו פגישה הודיה ברוק מתן, קצינת חוליית סחר בבני אדם במשטרה במטרה לשפר את העבודה בין השוטרים והאוכלוסיות בזנות בזמן המפגש בשטח.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!