אז מה עשינו השבוע? #83 | 3.7.22-9.7.22

לאחר חודשים רבים של המתנה, נפתח הבית של "רואים שקוף" - הוסטל טיפולי ראשון בישראל לגברים על רצף הזנות | ביום שישי התפרסמה כתבת שער במוסף 7 ימים בנושא אונליפאנס, שהיא כתבת התחקיר הראשונה על הנושא הבוחנת לעומק גם את הסיכונים שבה | קיימנו ישיבה חודשית עם הקואליציה למאבק בזנות, בה דיברנו על התפתחויות באמנת הבנקים ועל נושאים נוספים | השתתפנו בפגישת התנעה של צוות ההיגוי לניידת הדיגיטלית של מרפאת לוינסקי

הוסטל חדש

בשעה טובה נפתח הבית של "רואים שקוף" – הוסטל טיפולי לגברים על רצף הזנות (כל מי שמזהה את עצמו על הרצף הגברי) של עמותת קש"ת ומשרד הרווחה. הבית נמצא לא רחוק מכפר סבא, ומטרתו לתת מענה ל-14 גברים בגילאי 21 ומעלה, מכל הארץ, שהיו או נמצאים כרגע בזנות ומחפשים מסגרת טיפולית כוללנית ארוכת טווח על מנת לעשות שינוי בחייהם. מדובר ברגע היסטורי, מכיוון שזהו הוסטל ראשון מסוגו בישראל, ופתיחתו התאפשרה בזכות החלטת ממשלה 4462 שהתקבלה בעקבות החוק לאיסור צריכת זנות. אנחנו מאחלות לצוות החדש ולמטופלים בהוסטל המון בהצלחה בדרך!

עיתון

כבר כמה שנים שכמעט על בסיס שבועי מתפרסמת כתבה בתקשורת בנושא פלטפורמת OnlyFans המהווה זירת זנות אינטרנטית תחת מעטה של רשת חברתית כיפית ומנורמלת. הכתבות תמיד אוהדות ואפילו מאדירות את התופעה, וביום שישי התפרסמה כתבת שער במוסף 7 ימים אשר לראשונה בוחנת את התופעה מנקודת מבט ביקורתית. הדר גיל-עד ביצעה תחקיר מעמיק וחשוב והביאה אל תשומת ליבו של הציבור לראשונה את הסוגיות האמיתיות סביב הנושא. הכתבה נפתחה עם כותרת שהיא ציטוט של אור אבו מנהלת המטה: ״אונליפאנס זו זנות. כולנו נשלם מחירים בעתיד על זה שעצמנו עיניים״.

פגישה

קיימנו ישיבה חודשית עם הקואליציה למאבק בזנות, בהדנו בקידום מענים חדשים לצורך שיקום פיננסי של אוכלוסיות בזנות, על העצרת השנתית לנשים שאיבדו את חייהן במעגל הזנות, ונושאים נוספים.

נייד

מרפאת לוינסקי מאפיינת בימים אלו מענה של מרפאה ניידת במרחב הדיגיטלי (ניידת דיגיטלית), והזמינו אותנו להשתתף בפגישה ראשונה של צוות היגוי עם ארגונים נוספים, על מנת לחשוב על כיוונים יחד לקראת המהלך. היה משמח לשמוע על היוזמה ולסייע ברעיונות ותובנות.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!