אז מה עשינו השבוע? #81 | 19.6.22-25.6.22

השקנו את פינת התמיכה בעסקים של נשים שורדות זנות באתר שלנו, ועכשיו יש לכולםן הזדמנות לתרום לתהליך השיקום וגם לקבל מוצרים/שירותים מנשים מוכשרות ושאפתניות | התקבלה העתירה לבג״צ הדורשת אישורי שהייה לפלסטינים חסרי מעמד להט״בים הכוללים אישורי עבודה, מה שיאפשר להם יותר ביטחון כלכלי ופחות פגיעות וחשיפה לניצול | נפגשנו עם נציבות האו״ם לפליטים בישראל על מנת לבנות בסיס לשיתוף פעולה

 

עסקים של שורדות

יציאה ממעגל הזנות הוא תהליך קשה הכולל התאקלמות מחדש בעולם התעסוקה, בין אם בהשתלבות במקום עבודה ובין אם בפתיחת עסק המביא לידי ביטוי את הכישורים ושאיפות של השורדת. אנחנו גאות ונרגשות להשיק את פינת התמיכה בעסקים של נשים שורדות זנות באתר שלנו, בה תוכלו למצוא מידע על כל עסק, ופרטים והפנייה לרכישת המוצרים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתמוך בעסקים של נשים שהצליחו להשתקם ולהתפרנס מכישוריהן במלאכת יד, כתיבה, הרצאות, ועוד.

בית משפט

חוגגים צעד חשוב ומשמעותי: לפני כשנה הוגשה עתירה לבג״צ של הארגונים רופאים לזכויות אדם, האגודה למען הלהט״ב, המוקד לפליטים ולמהגרים ו-HIAS, בה דרשו לשנות את המדיניות לפיה פלסטינים הנרדפים על רקע מיני או מגדרי שהגיעו לישראל כי נמצאים בסכנה, אינם רשאים לעבוד בצורה חוקית ובפועל נבצר מהם לעבוד בישראל. צירפנו חוות דעת מקצועית לעמדת העותרת שהוגשה לבג"ץ במסגרת תשובתה לעמדת המדינה. בעמדת המטה ביקשנו להצביע על כך שהמדיניות הנוכחית מובילה להתדרדרות של אוכלוסייה זו למעגל הזנות ועל הנזקים הקשים שנגרמים לה עקב כך. השבוע התבשרנו שהתקבלה העתירה הקוראת לגורמים כגון רשות האוכלוסין והמנהל האזרחי להסדיר מתן היתר שהייה בישראל המאפשר עבודה. זהו ניצחון גדול בו לקחנו חלק צנוע.

פגישה

נפגשנו עם נציגי נציבות האו״ם לפליטים בישראל על מנת להכיר יותר לעומק את העשייה שלהם ולבנות בסיס לשיתופי פעולה. נגענו במצבן של מבקשות מקלט ממדינות אפריקה אשר נדחקות לזנות הישרדותית כתוצאה ממדיניות הממשלה בהיעדר תקצוב התכניות החדשות לקרבנות סחר בבני אדם אשר מונע את יישומן.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!