אז מה עשינו השבוע? #80 | 12.6.22-18.6.22

הצעת החוק שהגנשנו יחד עם ח״כ יסמין פרידמן לביטול סעיף זנות בעבירת המטרד עברה בוועדת השרים | לקחנו חלק בפאנל בנושא הליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות כחלק מכנס שערכה לשכת עורכי הדין | השתתפנו בכנס שיקום תעסוקתי של נשים חסרות מעמד היוצאות ממצבי זנות ואלימות | העברנו הרצאה למכינה הירושלמית בנושא המאבק בתעשיית המין | טור של דוברת המטה יהב ארז התפרסם ב-Ynet בנושא בובות מין מבוססות בינה מלאכותית

 

כנסת

עברה בוועדת השרים הצעת החוק "ביטול עבירת המטרד על ידי עיסוק בזנות" של ח"כ יסמין פרידמן. מטרת הצעת החוק היא לבטל את סעיף 215 (ג), הקובע עבירה פלילית של הטרדת הציבור על ידי אוכלוסיות בזנות. אנחנו מברכות על התקדמות נוספת לקראת מציאות שבה אוכלוסיות בזנות מקבלות הזדמנות נוספת וסיוע בהשתלבות בתעסוקה ובחברה, ולא התעמרות של הרשויות בהן.

 

פאנל

אור אבו, מנהלת המטה השתתפה בפאנל בנושא הליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות כחלק מכנס שערכה לשכת עורכי הדין. בפאנל השתתפו גם עו״ד ליאורה גור, מובילת היוזמה מטעם משרד המשפטים ונציגות נוספות מטעם משרד המשפטים והסיוע המשפטי, וביניהן כבוד השופטת כוכבה אילת ג׳רבי. בפאנל אור סיפרה: ״אני רואה במודל הצלחה בשתי רמות, ברמה הראשונה, בהזדמנות שהוא יוצר עבור אותן נשים בזנות שהיו בחובות כבדים. וברמה השנייה, המודל הוא יישום הלכה למעשה של האמירה של המדינה כי זנות זה ניצול מצוקה של נשים ואנשים ובעקבות המודל אנו במטה מקדמות יחד עם רשויות נוספות במדינה מענים יעודיים עבור אוכלוסיות בזנות״. בשנה האחרונה כבר מעל 50 נשים נמצאות בתהליך ומתוכן 10 קיבלו הפטר!

לוגו המכללה

השתתפנו בכנס שיקום תעסוקתי של נשים חסרות מעמד היוצאות ממצבי זנות ואלימות שהפיקו שותפות שלנו בקואליציה למאבק בזנות ״המכל-לה״, בית ספר חברתי למען נשים החוזרות למעגל העבודה. הכנס התקיים במתכונת של יום לימוד משותף המיועד לכל מי שעוסק.ת בליווי, טיפול ושיקום תעסוקתי של א.נשים על רצף הזנות והאלימות והמצויות בסטטוס של העדר מעמד אזרחי בישראל.

הרצאה

העברנו הרצאה למכינה הירושלמית בנושא רצף הזנות, המאבק בתעשיית המין, והמשמעות של מיגור הזנות. שאלו המון שאלות בעקבות סיור שעברו מוקדם יותר באותו יום בדרום תל אביב, ושמחנו כמו מיד לנפץ מיתוסים ולספר עובדות.

עיתון

טור של דוברת המטה יהב ארז התפרסם ב-Ynet בנושא בובות מין מבוססי בינה מלאכותית (רובוטי מין), ועל איך זה לא פיתרון לבעיה אלא רק העמקה שלה. מתוך הטור: ״העברת הבעיה דירה, ובזבוז משאבים עצומים הן על תוכנה והן על חומרה, לא יתקנו את הבעיה עצמה אלא רק יותירו אותנו יותר אלימים, יותר מחפיצים ויותר מבולבלים לגבי מיניות אנושית ואינטימיות אמיתית״.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!