אז מה עשינו השבוע? #79 | 5.6.22-11.6.22

השתתפנו בכנס ״בדלתיים פתוחות״ של משרד המשפטים שנועד לאפשר שיתוף ציבור במדיניות המשרד בתחומים שונים | קיימנו ישיבה של הקואליציה למאבק בזנות והמשכנו לעבוד יחד על שיפור התנאים בהתמודדות אוכלוסיות בזנות מול הבנקים | העברנו הרצאה בכנס ה-4 של האגודה הישראלית לחקר זנות, עבודת מין וסחר במין במושב בנושא סטיגמה, בושה וביוש

 

כנס

השתתפנו בכנס ״בדלתיים פתוחות״ של משרד המשפטים שנועד לאפשר שיתוף ציבור במדיניות המשרד בתחומים שונים. לקחנו חלק בשולחן עגול העוסק בסחר בבני אדם ובשולחן העוסק בחוק לאיסור צריכת זנות והצפנו סוגיות הדורשות מחשבה נוספת מצד המשרד; הדגשנו את הצורך לחזק את מעורבות המדינה באיתור קורבנות סחר ולשפר את הנגישות שלהם למשטרה ולמענים וכמובן עמדנו על הפערים במדיניות הנוכחית ביחס לפליטות ופליטים מאוקראינה. הצענו דרכים להגדיל את השתתפותם של צרכני זנות בסדנה המהווה אמצעי חלופי לתשלום קנס, והדגשנו שיש לשפר את שיתוף הפעולה עם שורדות ועם ארגוני השטח בתכנון מענים עבור אוכלוסיות בזנות ובהתאמת שיטות התקצוב והמכרז.

 

פגישה

כמו בכל חודש, קיימנו ישיבה של הקואליציה למאבק בזנות והמשכנו לעבוד יחד על שיפור התנאים בהתמודדות אוכלוסיות בזנות מול הבנקים. בנוסף, דיברנו על אירוע זיכרון שנתי לנשים בזנות שאיבדו את חייהן בהיותן במעגל, וחשבנו על רעיונות כיצד להנציח אותן. בשנה האחרונה ארגוני הסיוע התמודדו עם מקרי מוות מצערים של נשים שהלכו לעולמן בזמן שניסו להילחם על החיים, והשנה נרצה לתת מקום לאובדן הזה, יחד עם תקווה שבעתיד לא יאבדו יותר נשים את החיים במעגל.

הרצאה בכנס

העברנו הרצאה בכנס ה-4 של האגודה הישראלית לחקר זנות, עבודת מין וסחר במין במושב בנושא סטיגמה, בושה וביוש. בהרצאה חלקה יהב ארז דוברת המטה תובנות משיחות עם שורדות זנות שלא מקבלות ייצוג לדעותיהן במסגרת השיח הציבורי על אודות תעשיית המין דרך נרטיב ״ארגוני הנשים״ מול ״הנשים עצמן״. בניסיון לבחון צורות בהן ניתן להתעלות מעל אתגרי השיח ממנו נעדרות מי שלא יכולות להיחשף, הציגה נקודות מבט על שיח מורכב יותר בנושא, הכולל נרטיב אלטרנטיבי לזה הקיים היום.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!