אז מה עשינו השבוע? #75 | 8.5.22-14.5.22

פנינו לוועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיריית תל אביב על מנת למנוע ממועדון החשפנות ה״שנדו״ לקבל היתר חדש להפעלת המועדון | השתתפנו בסיור בזירות זנות בירושלים שארגנה קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות | קיימנו פגישה נוספת עם נציגי בנק ישראל על מנת לשפר את המפגש עם אוכלוסיות בזנות | מזל טוב לאור אבו מנהלת המטה ובן זוגה על הולדת בנם ????

 

מכתב

בשנת 2020 קיבלה עיריית תל אביב החלטה היסטורית לפיה לא יינתנו יותר היתרים לשימוש חורג לצורך פעילות של מועדוני חשפנות בשטחה. לאחרונה הגיע לידינו מידע לפיו מועדון ״השנדו״ הגיש בקשה לקבלת היתר חדש לשימוש חורג בבניין בו פועל המועדון. קבלת ההיתר, משמעותה פעילות של חמש שנים נוספות. מנגד, דחייה של הבקשה תוביל לסגירת המועדון. מועדוני החשפנות מציירים את עצמם כמקומות בילוי לגיטימיים ונורמטיביים, אבל במציאות בשטח, ברור שמדובר בזירות ניצול של נשים. על כן, אנו קוראות לחברי וועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיריית תל אביב לממש את התחייבותם לתושבי העיר משנת 2020 ולדחות את הבקשה להיתר לשימוש חורג שהגיש מועדון השנדו. בכך תהווה עיריית תל אביב דוגמה לכלל הרשויות המקומיות בישראל בהיותה העיר המובילה בהגנה על כבודן וביטחונן של נשים בתחומה. נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ולעדכן.

 

קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות קמה מתוך תפיסת עולם שמאמינה כי תופעת הזנות אינה שייכת למגזר מסוים, והאחריות להפסיק את ניצול המוחלשים והמוחלשות בחברה מוטלת על כלל החברה בישראל. יחד עם חברות הקואליציה ובראשן חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם-רפאלי, מרפאת לוינסקי ושלוחתה בירושלים (המרפאה הניידת), קיימנו סיור בזירות זנות ברחבי העיר. ארגוני הסיוע הפועלים בה הסבירו על עבודתם בתקופה האחרונה ועל הצרכים השונים של האוכלוסיות השונות עמן עובדים.

בנק

קיימנו פגישה נוספת עם נציגי בנק ישראל במטרה לקיים חשיבה משותפת בנוגע לצעדים שניתן לנקוט על מנת להקל ולטייב את המפגש של אוכלוסיות בזנות עם המערכת הבנקאית. בפגישה השתתפו נציגות ממרפאת לוינסקי, אשר שותפות למהלך ומספקות הרבה ידע מקצועי חשוב להצלחתו.

 

אנו מברכות את אור אבו מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות ואת בן הזוג שלה על הולדת בנם השני, ומאחלות שיגדלו אותו בנחת ובאושר.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

האחיות טרננקו

מה הבעיה ב״חשיפה המרעישה״ של ערן סויסה על האחיות טרננקו?

הצגת עולם החשפנות לציבור כסנסציה רק מתחזק ומנציח תבניות מחשבה שמרניות המבוססות על חוסר יכולת להבחין בין התנהגות מינית בריאה לבין אלימות מינית. הפיכה אוטומטית של כל מקרה שנכנס לקטגוריה של תעשיית המין לסנסציה – כמשהו שהוא או מזעזע או מואדר – פוגמת עוד יותר ביכולת הבחנה של הציבור, שגם ככה פגומה מראש.

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!
0
קנסות שחולקו עד כה לזנאים
0
שורדות שהצליחו להגיע למחיקת חובות בעזרת המודל שפיתחנו
0
מענים שקמו/תוקצבו מאז החלטת הממשלה 4462
0
שוטרים ושוטרות עברו הכשרה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות
0
ש"ח בשנה נכנסו לבסיס התקציב של הממשלה לסיוע באוכלוסית הזנות