אז מה עשינו השבוע? #125 | 20.7.23 – 16.7.23

היום הארצי למודעות לנזקי הזנות יוצא לדרך! | קיימנו פגישה עם האחראית על סל מענים גמיש במשרד הרווחה | השתתפנו בכתבה של הדר גיל על על מיליון השקלים שעיריית חיפה טרם העבירה לעמותת על"ם

היום הארצי לוגו

היום הארצי למודעות לנזקי הזנות יוצא לדרך במגוון אירועים ייעודיים. עדיין ניתן לרכוש כרטיסים מוזלים להקרנה של הסרט התיעודי זוכה הפרסים "זונה כמוני" ולפאנל שיערך אחרי ההקרנה בשיתוף עם גיבורת הסרט צ'ילה עזרא ובמאיות הסרט. ניתן גם להרשם לאירוע ההנצחה בבית מרים שיערך בהובלת שורדות זנות עם להקת לולה מארש והמוזיקאית אפרת גוש. אנחנו שמחות לספר שנגמרו הכרטיסים לסיור האוזניות במרחב החברתי, ניתן להרשם לרשימת ההמתנה.

פגישה

נפגשנו עם רוני סגל, מפקחת תחום זנות באגף קהילה והאחראית החדשה במשרד הרווחה על סל מענים גמיש. הצגנו בפניה את כלל הבעיות הבירוקרטיות והתקציביות במימוש הסל. הצענו פתרונות קונקרטיים לבעיות הבירוקרטיות שמונעות מא.נשים בזנות גישה למיצוי זכויותיהם וביקשנו שיערך בירור בכמה מקומות ספציפיים שהבנו שאינם יעילים מספיק. שמענו ממנה על התכניות לעתיד לשיפור ודנו ביתרונות וחסרונות של ההצעות השונות.

עיתון

לקחנו חלק בכתבה מקיפה בידיעות אחרונות של העיתונאית הדר גיל עד על התקציב שעיריית חיפה חייבת לעמותת על"ם לנוער בסיכון, שעומדים כעת בסכנת סגירה.

אור אבו, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: " לא ייתכן ששוב עיריית חיפה תערים קשיים על המסגרות או המענים לאוכלוסיות בזנות. מימוש סל מענים גמיש, קליטת עובדות במסגרת השיקום אופק נשי וכעת תשלום לעמותת עלם. במקום להקל על ארגונים ואוכלוסיות בזנות המתמודדות עם כל כך הרבה קשיים ואתגרים, עיריית חיפה רק סוגרת עליהם, או שמה זאת רק הדרך הסמויה שלה כדי לסגור אותם? משרד הרווחה הוא זה שאחראי על אוכלוסיות בזנות, לא משנה מה הכתובת שכתובת להם בתעודת הזהות, אנו קוראות לשר הרווחה לפעול בהקדם מול עיריית חיפה ולא לתת להתנהלות הזאת להמשיך".

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!