אז מה עשינו השבוע? #124 | 13.7.23 – 9.7.23

העברנו הרצאה באקדמיה לשוטרים | קיימנו פגישה עם שירות מבחן בנוגע לסדנה החלופית לקנס לזנאים | יחד עם הדר גיל עד פירסמנו כתבה מקיפה על שלוש שנים ליישום חוק איסור צריכת זנות

משטרה

העברנו הרצאה באקדמיה לשוטרים כחלק מקורס סחר בבני אדם. דיברנו יחד על תופעת הזנות והסחר למטרות מין בארץ ומיפינו את אתגרי האכיפה של השוטרים והשינוי הדרוש בגישה של המשטרה את התופעה עם מנת לייצר יחס רגיש ומותאם לאוכלוסיות בזנות. בנוסף, היה לנו חשוב להביא לתשומת ליבם מקרים קשים של אכיפה פוגענית ששמענו עליהם מהשטח על מנת למנוע ממקרים כאלו מלקרות בעתיד.

פגישה

קיימנו ביחד עם תנועת קול שורדות הזנות וארגוני הקואליציה למאבק בזנות פגישה עם צוות שירות המבחן האמון על העברת הסדנה הייעודית לזנאים כחלופה לקנס. בפגישה, שמענו מצוות שירות המבחן על התכנים המועברים בסדנה והצענו רעיונות לתוכן ענייני נוסף שעשוי לייצר הבנה מצד הזנאים על נזקי הזנות ואחריותם האישית להפסיק להוות חלק מהניצול האלים של א.נשים בתעשיית המין.

עיתון

יחד עם העיתונאית הדר גיל עד פירסמנו כתבה מקיפה בידיעות אחרונות על אכיפת חוק איסור צריכת זנות במליאת שלוש שנים ליישום החוק. בכתבה, עמדנו על הצורך הדחוף בהגברת האכיפה בממשלה הנוכחית, לאחר שהתגלו נתוני האכיפה הנמוכים לעומת השנה הקודמת. אור אבו, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "גם בשיא האכיפה, המדינה לא הצליחה במשך שנה להגיע למספר הגברים שצורכים זנות בלילה אחד. הפוטנציאל הרב שטומן בחובו החוק אינו יכול להתממש ללא שיתוף פעולה מצד גורמי האכיפה. כאשר הציבור חש שאין אכיפה של חוק, הוא מפתח אליו זלזול ואדישות. המשמעות בפועל היא שגברים שפסקו לצרוך זנות ישובו לעשות זאת, ואנחנו נאבד את כל ההישגים החשובים שהגענו אליהם אחרי דרך ארוכה".

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!