אז מה עשינו השבוע? #123 | 6.7.23 – 2.7.23

השתתפנו בדיון בכנסת שעסק בנשים ״חסרות מעמד״ | קיימנו פגישה חודשית עם ארגוני הקואליציה למאבק בזנות | ב-24/7 יערך לראשונה היום הארצי למודעות לנזקי הזנות

כנסת

השתתפנו בדיון בכנסת שעסק בנשים ״חסרות מעמד״ החשופות לאלימות בועדה לקידום מעמד האשה ושוויון מגדרי. בועדה הדגשנו שחשוב לפרסם נוהל משטרתי שמגדיר בצורה ברורה ובכמה שפות שניתן להגיש תלונות על עבירות אלימות ללא חשש מעיסוק במעמד, דבר המרתיע נשים מלקבל כיום הגנה וחושף אותן לניצול ושליטה בידי סרסורים, בני זוג ומעסיקים. בנוסף עסקנו בכך שהן זקוקות לנגישות לביטוח בריאות שמכסה את צריכהן על מנת לצמצם את פגיעותן.

פגישה

קיימנו את ישיבת הקואליציה החודשית שלנו עם ארגוני הקואליציה למאבק בזנות. דיברנו על החשיבות בהגברת אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות וכיצד יש לפעול מול גורמים ממשלתיים כדי להבטיח אכיפה של החוק. דנו בנקודות קריטיות בדוח מחלקת המדינה האמריקאית שפורסם לאחרונה וקבע בין היתר שישראל אינה עושה מספיק מאמצים בטיפול בעבירות סחר בבני אדם. בנוסף, העלינו אתגרים שוטפים במענים לאוכלוסיות בזנות.

24/7

השנה נקיים בפעם הראשונה את היום ארצי להעלאת המודעות לנזקי הזנות ב24/7, תאריך שמסמל את תעשיית הזנות האכזרית שפועלת ללא הפסקה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. ביום הארצי למודעות לנזקי הזנות נפתח באירוע בכנסת, נערוך הרצאות במוקדים רבים בארץ בהשתתפות שורדות זנות, ארגוני הקואליציה למאבק בזנות, קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות, ושותפות נוספות. ונקיים אירוע מרכזי לזכר קורבנות הזנות בבית מרים – הבית לשיוויון מגדרי ביחד עם המוזיקאיות אפרת גוש ויעל שושנה כהן (לולה מארש).

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!