אז מה עשינו השבוע? #122 | 29.6.23 – 25.6.23

העברנו שיחה לצוות מרפאת לוינסקי על עבודה מול חסרות מעמד | קיימנו פגישה במשרד הרווחה עם המפקחות על תחום הזנות בנוגע לאמנת זמינות פיננסית | פרסמנו בYNET טור דעה על קומדיית הסקס ההוליוודית שמנרמלת את תופעת הזנות

מרפאת לוינסקי

נפגשנו עם צוות מרפאת לוינסקי בירושלים ויחד עם השותפות שלנו ב"לא עומדות מנגד" העברנו שיחה על עבודה עם חסרות מעמד בזנות וזיהוי מצבים של סחר בבני אדם. חידדנו יחד את מאפייני התופעה, המורכבות המאפיינת מצבים כאלו ונגענו בחשיבות ביצוע פעולות לאיתור אקטיבי של קורבנות סחר. בנוסף, דיברנו על דרכי התערבות ראשונית ואופנים בהם ניתן לסייע. נשמח להיפגש עם צוותים נוספים ללמידה הדדית בנושא זה ולחזק את שיתופי הפעולה במענה למקרים בהם עולים סימנים לסחר.

 

בנק

קיימנו פגישת עבודה שוטפת עם רעות לוגסי ורוני סגל המפקחות על תחום הזנות במשרד הרווחה. בפגישה דיברנו על הטמעת אמנת הזמינות פיננסית לאוכלוסיות בזנות בשטח, האמנה שיזמנו עם בנק ישראל ומטרתה לסייע לאוכלוסיות בזנות למצות זכויות כלכליות שיאפשרו להן גישה להפעלת חשבון בנק. בנוסף, העלינו את הצורך הדחוף בשיפור מענים קיימים נוספים כמו סל מענים גמיש על מנת לאפשר לכמה שיותר א.נשים בזנות לקבל סיוע כלכלי שמאפשר שיקום.

 

סרטון

פרסמנו טור דעה המבקר את הסרט "לא לוקחים קשה" אשר מציג את תופעת הזנות באופן הומוריסטי. מתוך הטור: "כמו הרבה סרטים מז'אנר קומדיית הסקס, גם פה סירוב הוא רק התחלה של משא ומתן. את מערכת היחסים אפשר לזהות ולהגדיר כ"גרומינג": דמותה של לורנס מבוגרת מפרסי ביותר מעשור והיא "צדה" אותו רק כדי לשכב איתו. הצגת האישה בעמדת הגרומרית משאירה משום מה את הסרט במחוזות הקומדיה, אבל לו התהפכו המגדרים היה ברור שגבר ש"צד" אישה צעירה כדי לשכב איתה זו מציאות אפלה שלעולם לא הייתה מוצגת באותו אופן בקולנוע."

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!