אז מה עשינו השבוע? #121 | 22.6.23 – 18.6.23

ערכנו מפגש למידה הדדית במרחב החברתי עם כל ארגוני הקואליציה למאבק בזנות | עמדנו בקשר עם שירות המבחן בנוגע לסדנה לזנאים | פנינו לממונה הארצית לסל שיקום בבקשה להקלת התהליך עבור שורדות זנות

יזמנו בשיתוף עם עמותת תודעה מפגש עם כל ארגוני הקואליציה למאבק בזנות. המפגש התקיים מתוך צורך לחבר ולהעמיק את הידע וההבנה של תופעת הזנות דרך למידה הדדית בין ארגוני השטח וארגוני ההסברה ושינוי המדיניות. התחלנו בסיור אודיו שמעניק הצצה נדירה ל"מאחורי הקלעים" של עולם החשפנות, ובמקביל, נערכה שיחה עם נציגות מ"קול שורדות הזנות", המדריכים של עמותת תודעה ומעבדי המרחב החברתי, שהציגו ממקור ראשון את נזקי עולם החשפנות והזנות. לסיכום, התחלקנו לקבוצות מגוונות כדי ללמוד וללמד מתוך הניסיון המקצועי שצברו כל אחד ואחת בתחומה. כמאה א.נשים מכל זירות המאבק בזנות הגיעו למפגש ואנחנו רוצות להודות לכולם על יום משמעותי ומעורר השראה.

משטרה

עמדנו בקשר עם היחידה לשירות מבחן כדי לקיים חשיבה משותפת של ארגוני המאבק, ארגוני חברה אזרחית ונציגות משרד הרווחה בנוגע לסדנה המוצעת לזנאים כחלופה לקנס. הסדנה מוצעת לזנאים שמעוניינים להמיר את הקנס שקיבלו כחלק מהחוק לאיסור צריכת זנות. הסדנה מנוהלת ומועברת ע"י היחידה לשירות מבחן במשרד הרווחה, במהלך הסדנה הזנאים נחשפים לנושאים שונים ביניהם: ידיעת החוק, ניפוץ מיתוסים כלפי אוכלוסיות בזנות, המחירים ההשלכות של צריכת זנות ועוד, במטרה לחנך אותם על נזקי הזנות. עד כה עברו כ-10 סדנאות והשתתפו כ-100 משתתפים (מתוך מעל 4,000 דוחות שחולקו).

פנינו לבתיה ליידנר, הממונה הארצית על סל שיקום, בבקשה להקל על שורדות זנות המבקשות סל שיקום ונדרשות להתחיל תהליך טיפולי חדש עם עו"סית במרפאה לבריאות הנפש, זאת כאשר הן כבר מלוות על ידי עו"סית ליווי צמוד בהליך השיקום. לשמחתנו, בימים הקרובים תיקבע ישיבה בנושא.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!