אז מה עשינו השבוע? #106 | 18.2.23 – 12.2.23

שלחנו פנייה רשמית לשר לביטחון לאומי בנוגע לאכיפת חוק איסור צריכת זנות באופן אפקטיבי, רציף ושוויוני בכל אזורי הארץ | נפגשנו עם הדס פדידה, ראש אגף תקון במנהל הרווחה בחיפה על מנת לדבר על האתגרים בנושא מענה סל גמיש | נפגשנו עם נועה ממן, מנהלת המרכז לשורדי סחר במסיל״ה על מנת להכיר ולחדד את שיתופי הפעולה שלנו

חתימה

94% מכלל הקנסות מאז תחילת אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות חולקו באזור תל אביב והמרכז. כך למעשה, בכל שאר האזורים חולק מספר אפסי של קנסות. זאת על אף שבצפון, בדרום (בפרט בבאר שבע ואילת) ובירושלים ישנן זירות זנות משגשגות הכוללות בתי בושת רבים. זירות זנות אלה, אשר מתבצעות בהן עבירות רבות נוסף לצריכות זנות, כגון סרסרות, ופעמים רבות גם סחר בבני אדם, פועלות באופן יומיומי כמעט ללא כל הפרעה. עם כניסתו לתפקיד של ח״כ איתמר בן גביר כשר לביטחון לאומי, שלחנו לו פנייה רשמית לאכיפת חוק איסור צריכת זנות באופן אפקטיבי, רציף ושוויוני בכל אזורי הארץ, בהתאם למציאות הקיימת. בנוסף, במסגרת פנייה זו קראנו לו לפעול לאכיפה נמרצת של עבירות נלוות לזנות – כגון סרסרות, החזקת מקום לשם זנות ופרסום שירותי זנות, אשר גם היא כמעט ולא מתבצעת.

פגישה

נפגשנו עם הדס פדידה, ראש אגף תקון במנהל הרווחה בחיפה על מנת לדבר על האתגרים בנושא מענה סל גמיש לאוכלוסייה על רצף הזנות. בפגישה נכחו גם ארגוני סיוע וביניהם עמותת הופכות את היוצרות, מרפאה ניידת חיפה, אופק נשי, והלב חיפה. הפורום דן בבעיות במישור היעילות של נושא הסל הגמיש, ועל אתגרים וחסמים במיצוי זכויות של אוכלוסיות בזנות בחיפה ואיזור הצפון.

 

פגישה

נפגשנו עם נועה ממן, מנהלת המרכז לשורדי סחר במסיל״ה על מנת להכיר ולחדד את שיתופי הפעולה שלנו. דיברנו בהרחבה אודות תופעה חדשה של סחר בנשים אתיופיות דרך ירדן. נוסיף לקיים חשיבה משותפת כיצד נוכל לסייע בהתמודדות עם תופעה מורכבת זו. נרחיב את שיתופי הפעולה בנושא זה עם ארגונים נוספים, נפעל לאיתור נשים אלו המגיעות לתעשיית המין בישראל וליצירת מענים מותאמים יותר והנגשת סיוע לפי הצרכים שלהן.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!