"לא אחזור לאחור, ולכן כל שנה חדשה תהיה תמיד טובה מהקודמת"

שנה טובה

לצמד המילים "התחלה חדשה" יש משמעות עמוקה עבור נשים שורדות זנות. כך כתבה לנו שורדת הבוקר:

״כל אחת מאתנו השורדות הצליחה בשלב מסוים של חייה להשאיר מאחור עולם אפל, הרסני ואלים. 'לצאת לחופשי' מתעשיית המין זה אומר למצוא עבודה נורמטיביות, ליצור מעגל חברים, לבנות בית, לפעמים גם לתרום לקהילה שנעזרתי, כשהייתי צריכה. אני גאה בדרך שעשיתי.
עדיין, שום דבר לא פשוט. אומרים שאי אפשר להיכנס לאותו נהר פעמיים, כי המים מתחלפים כל הזמן. המשפט הזה נכון במיוחד, אם נכנסות לנהר כשמזרימים אליו שפכים מזהמים. את המחיר הנפשי על מה שקרה לי, אשלם כנראה כל החיים. דווקא בגלל זה, חשוב לומר שוב ושוב את המילים 'התחלה חדשה', 'תקווה חדשה', 'דף חדש'. לא אחזור לאחור, ולכן כל שנה חדשה תהיה תמיד טובה מהקודמת.
מאחלת את אותו הדבר לכל אחיותיי ששרדו את תעשיית המין, לכל מי שעדיין מחכה לצאת משם, ולכל מי שתמכו ועדיין תומכים בנו השורודת.״

הכתבה הזו, שיזמה קבוצת שורדות, מספרת גם היא סיפור של התחלות חדשות וממלאת אותנו תקווה לשנה החדשה.

כתיבת תגובה

האחיות טרננקו

מה הבעיה ב״חשיפה המרעישה״ של ערן סויסה על האחיות טרננקו?

הצגת עולם החשפנות לציבור כסנסציה רק מתחזק ומנציח תבניות מחשבה שמרניות המבוססות על חוסר יכולת להבחין בין התנהגות מינית בריאה לבין אלימות מינית. הפיכה אוטומטית של כל מקרה שנכנס לקטגוריה של תעשיית המין לסנסציה – כמשהו שהוא או מזעזע או מואדר – פוגמת עוד יותר ביכולת הבחנה של הציבור, שגם ככה פגומה מראש.

קרא/י עוד »

אז מה עשינו השבוע? #97 | 27.11.22-3.12.22

נתלו השבוע במרפאות טרם ברחבי הארץ שלטים שהכנו המיידעים פליטות ופליטים מאוקראינה כיצד לפנות לעזרה אם הן נמצאות מצוקה או חוות ניצול | קיימנו פגישה משותפת עם יסמין קונפינו מנהלת המקלט לקרבנות סחר ועם נעמה סבתו רכזת חסרות מעמד ב״לא עומדות מנגד״ | נפגשנו עם הגר מנטל כהנא, קרימינולוגית קלינית ומנהלת "דרך אריאלה", אשפוזית וקהילה טיפולית לנשים עם הפרעת התמכרות | נפגשנו עם יאנה רכזת קורסים והכשרות בצורים

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!
0
קנסות שחולקו עד כה לזנאים
0
שורדות שהצליחו להגיע למחיקת חובות בעזרת המודל שפיתחנו
0
מענים שקמו/תוקצבו מאז החלטת הממשלה 4462
0
שוטרים ושוטרות עברו הכשרה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות
0
ש"ח בשנה נכנסו לבסיס התקציב של הממשלה לסיוע באוכלוסית הזנות