אז מה עשינו השבוע? #78 | 29.5.22-4.6.22

התחלנו בעבודת מיפוי וריכוז הצרכים התקציביים לשנה הבאה לצורך שיפור והרחבת המענים השיקומיים לאוכלוסיות בזנות | העברנו הרצאה בנושא תעשיית המין והכניסה של צעירים וצעירות אליה דרך הרשתות החברתיות באוניברסיטה העברית | גייסנו מספר חברי וחברות כנסת לחתימה על מכתב לשרת הפנים איילת שקד ולשר הרווחה מאיר כהן להחיל את המדיניות שנקבעה בנושא אשרות עבודה לפליטים ופליטות מאוקראינה גם לגבי אזרחי אוקראינה שהגיעו לארץ לפני פרוץ המלחמה

 

מיפוי

בהמשך להחלטת הממשלה 4462 בה הובטח כי יוקצו משאבים לסיוע ולשיקום לאוכלוסיות בזנות, ולאחר שהפעלנו לחץ שהחלטה זו תיכנס לבסיס התקציב בכל שנה, כעת יש צורך להעביר מסקנות והמלצות לאור המצב בשטח על מנת להבטיח שהמשאבים יגיעו בצורה האפקטיבית ביותר לאוכלוסיות היעד. התחלנו בעבודת מיפוי וריכוז הצרכים התקציביים לשנה הבאה לצורך שיפור והרחבת המענים לאוכלוסיות בזנות, והעברנו את מיפוי הצרכים העיקריים לחברת הכנסת אמילי מואטי לצורך קידום הנושא בדיוני התקציב.

 

כנס

ד״ר אודליה דיין גבאי, החוקרת את נושא הסיקור התקשורתי של זנות בישראל הזמינה אותנו להעביר הרצאה לסטודנטיות בקורס שלה בנושא תקשורת ומגדר באוניברסיטה העברית. הגענו לדבר איתן על תופעות ה-Grooming של צעירים וצעירות אל תוך תעשיית המין. שיתפנו מהידע שלנו על השיח בטיקטוק ובפלטפורמות אחרות סביב אונליפאנס, חשפנות ופורנו, ודיברנו על הקשר בין השינויים במדיניות והשינויים בשיח התקשורתי הממוסד והלא ממוסד.

חתימה

כזכור, לפני כשבועיים שרת הפנים איילת שקד קיבלה החלטה להעניק אשרות עבודה לפליטי ופליטות המלחמה באוקראינה, אך מי שנותרו מחוץ להחלטה אלו אזרחי ואזרחיות אוקראינה שנכנסו לישראל לפני פרוץ המלחמה. מכיוון שאין באפשרותם.ן לחזור למולדתם.ן, על מדינת ישראל לאפשר להם.ן להתקיים בכבוד. יחד עם פורום ארגוני הפליטים ומבקשי המקלט בישראל גייסנו מספר חברי וחברות כנסת ויזמנו פנייה עמם לשרת הפנים איילת שקד ושר הרווחה מאיר כהן הקורא להם להחיל את אותה המדיניות גם על אלו ששהו בישראל טרם פרוץ המלחמה באוקראינה. על המכתב חתמו חברי וחברות הכנסת אמילי מואטי, גבי לסקי, אבתיסאם מראענה, גלעד קריב, מוסי רז, מיכל רוזין, נעמה לזימי, ועופר כסיף.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!