אז מה עשינו השבוע? #64 | 19.2.22 – 13.2.22

הגשנו למח' המדינה האמריקאית נייר עמדה משלים המתמקד בקטינים.ות המנוצלים לזנות | נפגשנו להמשך עבודה עם ביטוח לאומי והגענו להישגים! | נפגשנו עם איילה אוליר מעמותת ״אישה לאישה״ | ביום חמישי פורסמה כתבה של הדר גיל-עד על מחדל האכיפה המועטה של זנות ברשת | בלוג פוסט חדש שלנו באתר בנושא איסור ״טיפולי״ ההמרה

דו״ח

השבוע הגשנו למחלקת המדינה האמריקאית נייר עמדה משלים המתמקד בנושא של קטינים.ות המנוצלים.ות בתעשיית המין בישראל. מידע זה ישמש לגיבוש הדו״ח השנתי של מחלקת המדינה האמריקאית בנושא סחר בבני אדם. הדגשנו כי יש חסר במסגרות לקטינים בזנות בפריפריה ובחברות הזקוקות למענים ייעודיים, הדגשנו את הפער בנגישות של קטינים למענים כלכליים לאוכלוסיות בזנות ושיקפנו קשיים בשיטת התקצוב הנוכחית של המסגרות. כמו כן, התייחסנו לקושי בדיווח על התופעה בשל קשיים בהתנהלות המשטרה.

 

פגישה

בהמשך לתהליך שאנחנו מובילות יחד עם ח"כ יסמין פרידמן והופכות את היוצרות ושאר ארגוני הקואליציה מול ביטוח לאומי ומשרד הרווחה בנושא נוהל וועדות בביטוח לאומי, השבוע שוב נפגשנו. השתתפה גם ח"כ איבתיסאם מרעאנה ואנחנו מתרגשות לשתף בהישגים: מהיום שורדות זנות יכולות להסתמך גם על דוח סוציאלי ולא רק במכתב מפסיכיאטר, הוגדרה אשת קשר ייעודית מטעם ביטוח לאומי שאפשר לפנות אליה בכל בעיה, יש אפשרות לקבל פטור מהתייצבות בוועדות, ועוד. התפרסם חוזר רשמי של ביטוח לאומי בעניין, ובחודשים הקרובים נמשיך להיפגש ולהגיע להישגים נוספים ולעדכן!

 

מכתב

נפגשנו עם איילה אוליר, המרכזת את פרוייקט נשים ללא מעמד אזרחי בישראל ב״אשה לאשה״ – מרכז פמיניסטי חיפה. שוחחנו על נקודות ממשק בין הארגונים ושיתופי פעולה.

 

מאזניים

חוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט, תשע"ז -2017 מספק כלי המאפשר למשטרה לפעול לשם הסרה של אתרי זנות. בשנת 2021 הוצאו צווי הגבלת גישה לשלושה אתרים כאלו. זה רחוק ממספיק כדי לצמצם את התופעה. בנוסף, למיטב ידיעתנו לא מתבצעת כל אכיפה פלילית נגד המפרסמים ברשת. כמובן שיש לפעול בתבונה וברגישות על מנת לא לפגוע חלילה באוכלוסיות בזנות, שהרי אין סיבה שמי שמפרסמים ומפרסמות את עצמםן ברשת יישאו באחריות פלילית בתור מי שהמדינה הגדירה כאוכלוסייה מוחלשת במסגרת החוק לאיסור צריכת זנות. ביום חמישי התפרסמה כתבתה של הדר גיל-עד ב-Ynet בנושא, ואנחנו מקוות שזה יעורר את רשויות האכיפה לעשות יותר.

 

עיפרון

ביום חמישי, לכבוד ההכרזה של מנכ״ל משרד הבריאות לאסור על טיפולי המרה, פירסמנו בבלוג החדש באתר שלנו טור בנושא המסביר למה טיפולי המרה הם לא ״בחירה חופשית״ בדיוק כמו שזנות היא לא בחירה חופשית.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!