אז מה עשינו השבוע? #65 | 26.2.22 – 20.2.22

 התארחנו בערב מתנדבים.ות של המרחב החברתי בתל אביב (לשעבר מועדון חשפנות "הפוסיקט") וקיימנו פאנל בנושא רצף הזנות | התקיים שולחן עגול עם נציגי משרד הבט״פ והמשטרה בהמשך לפנייה שלנו לבחינת אפשרות לביטול רישום פלילי משטרתי לשורדות זנות | רשמית נפתח ״בית לינה״, מרחב בטוח ראשון להלנת חירום לא.נשים על הקשת הטרנסית ועל רצף הזנות

 

המרחב החברתי

התארחנו בערב מתנדבים ומתנדבות במרחב החברתי, בו קיימנו פאנל מקצועי על תעשיית המין ורצף הזנות. בפאנל השתתפו נציגות הקואליציה למאבק בזנות (מהארגונים מרפאת לוינסקי, לא עומדות מנגד ועמותת תודעה), שורדות, חוקרות, ופעילות שטח נוספות. מגוון נקודות המבט מעשרות שנים של עשייה בתחומי הטיפול, המחקר וניסיון החיים הפכו את הערב הזה למעשיר ומעמיק במיוחד. המרחב החברתי יושב במתחם שעד שנת 2017 פעל כמועדון חשפנות ״הפוסיקט״, אשר נסגר ובמקומו קם המרחב החברתי ששם לו למטרה להעלות מודעות לקשר שבין אלימות מינית לתעשיית המין. שמחות על שיתוף הפעולה, ומודות לכל מי שלקחו חלק באירוע.

 

 

רישום פלילי

התקיים שולחן עגול עם נציגי משרד הבט״פ, משטרת ישראל, משרד המשפטים ומשרד הרווחה בהמשך לפנייה שלנו לבחינת אפשרות לביטול רישום פלילי משטרתי לשורדות זנות. הרישום הפלילי המשטרתי מהווה לא פעם חסם משמעותי להשתלבות בשוק התעסוקה ויציאה ממעגל הזנות עבור אוכלוסיות בזנות כיוון שהמעסיק דורש מהן להציג תעודת יושר. מדובר במקרים רבים בעבירות שנעשו לפני שנים רבות וכתוצאה מנסיבות החיים בזנות. אנו מאמינות שלכל אדם מגיעה הזדמנות נוספת. כתבנו מתווה למענה החשוב והצגנו אותו בפגישה. נמשיך לקדם את המהלך עד שיאומץ על ידי המדינה.

 

דגל הטרנס

בית לינה הינו מרחב בטוח להלנת חירום בתל אביב, לא.נשים על הקשת הטרנסית, הנמצאים.ות בזנות וללא קורת גג ועורף משפחתי בגילאי 18 ומעלה. המקום מציע כמה מענים, ביניהם לינה זמנית, מקלחת וארוחה חמה, מיצוי זכויות ועזרה במציאת מגורי קבע, עזרה במציאת תעסוקה, טיפול רגשי וליווי בתהליכים רפואיים. המענה נפתח לאחר תקופה ארוכה של עבודה משותפת של פעילים ופעילות מהקהילה הטרנסית, ארגוני חברה אזרחית, ומשרדים ממשלתיים. אנחנו שמחות לראות שסוף סוף יש מענה ייעודי לקהילה, לאחר שבהחלטת ממשלה 4462, שקמה לצד חקיקת חוק איסור צריכת זנות, זו הייתה אחת המטרות החשובות בהקצאת משאבים לסיוע לאוכלוסיות בזנות.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!