אז מה עשינו השבוע? #57 | 26.12-1.1.222

כתבנו הצעה לנוהל ביטוח לאומי לטיפול בבקשות הכרה בנכות נפשית של שורדות זנות בשיקום ושלחנו לנציגנו במשרד הרווחה | כתבנו התייחסות לתחום הסחר בנשים לניצול לזנות לקראת פירסום הדו"ח השנתי של מח' המדינה האמריקאית בנושא סחר בבני אדם | השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא התמודדות מערכת החינוך עם אלימות מינית | נפגשנו עם קרן לביא מנכ"לית המרחב החברתי | קיימנו הרצאה על המאבק בתעשיית המין לחניכי.ות המכינה הירושלמית | ראיון בשידור חי התקיים עם אור אבו מנהלת המטה בגל"צ בנושא שנה ראשונה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות

בהמשך לתהליך שאנו מובילות לצד שותפות מהקואליציה וח"כ יסמין פרידמן מול שר הרווחה בנושא קידום נוהל מול ביטוח לאומי לטיפול בבקשות של אוכלוסיות בזנות, שלחנו גירסה סופית לנוהל המוצע שנידון בישיבה ושתוכנו הוצג לשר. מטרת הנוהל היא ייעול ושיפור הליך ההכרה בנכות נפשית לאוכלוסיות בזנות בביטוח לאומי. בהצעת הנוהל, אנו מזמינות את המשרד לביטוח לאומי להצטרף למהלך הממשלתי המשולב, הכולל התגייסות חוצת משרדי ממשלה למען שיקום אוכלוסיות בזנות, במטרה לאפשר לא.נשים הזדמנות ממשית לשיקום.

 

השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי בנושא התמודדות מערכת החינוך עם אלימות מינית.

 

נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה, הכינה התייחסות נרחבת ומעמיקה בנושא הסחר למטרת זנות בישראל וסוגיות מרכזיות בתחום הסחר בבני אדם לקראת פירסום הדו"ח השנתי של מחלקת המדינה האמריקאית בנושא.

 

נפגשנו עם קרן לביא מנכ"לית המרחב החברתי ושיתפנו בנושא סוגיות הסברה וחינוך בנושא זנות למגוון האוכלוסיות המגיעות למרחב.

 

קיימנו הרצאה על המאבק בתעשיית המין לחניכי.ות המכינה הקדם צבאית הירושלמית. החניכי.ות שאלו שאלות חכמות, התעניינו, ונתנו לנו תקווה שהדור הבא כבר לא קונה את המיתוסים. שמחנו גם לעזור לצוות ולחבר אותם לארגונים השונים בקואליציה למאבק בזנות ולשורדות זנות.

 

מנהלת המטה, אור אבו, התראיינה בשידור חי בגל"צ ושיתפה על הנעשה בשנה שחלפה מאז החלה אכיפת חוק איסור צריכת זנות. בראיון הדגישה כי חייבים להמשיך ולפתח מענים חדשים לסיוע לאוכלוסיות בזנות ולחזק את הקיימים. לצד האכיפה, יצירת אפשרויות יציאה מהזנות הן קריטיות להצלחת החוק לאיסור צריכת זנות.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!