זנות זה לא
מה שאתה
מספר לעצמך

זנות זה לא
מה שאתה
מספר לעצמך

מרבית הנשים בזנות חסרות כל. הכסף המתקבל מצרכן הזנות מתחלק בין הסרסור לאישה. היא נדרשת לשלם עבור מיטה, מוצרי ניקיון, הגעה וכו'. בנוסף היא צוברת חובות כספיים בגין איחורים, סירוב לעבוד בזמן מחלה/וסת.
71% מהנשים בזנות דיווחו שהיו רוצות לצאת ממעגל הזנות. רבות סובלות מפוסט טראומה ונעדרות את כישורי החיים והאמצעים הכלכליים לעזוב. חלקן מכורות לחומרים נרקוטיים בעקבות הטראומה, עבור רבות הצורך לכלכל את בני המשפחה משאיר אותן במעגל הזנות.
רוב מקרי האונס נובעים מתוך יצר אלים וצורך בשליטה באחר. אין הבדל בשיעור מעשי האונס והתקיפה המינית בין מדינות בהן צריכת זנות מותרת לבין מדינות בהן היא אסורה.
מחקר שנערך ב-150 מדינות מצא כי כאשר צריכת הזנות חוקית, הזנות הבלתי חוקית והפשיעה סביבה גוברת, ותופעת הסחר בבני אדם מתרחבת. גם במדינות בהן הזנות ממוסדת, נשים בזנות סובלות מאותן מצוקות פיזיות ונפשיות.
גם עבדות הייתה נורמה בתקופה מסוימת בהיסטוריה האנושית. הזנות, בדיוק כמו העבדות, היא "עסקה" בין מנצל לבין מנוצל/ת. זנות היא הניצול העתיק בעולם וכמו העבדות, גם היא צריכה להיעלם מן העולם.
בעשור האחרון בכל חודש מתה אישה במעגל הזנות, כתוצאה מנזקי הזנות. ביניהם תנאי מחייה ירודים, היעדר טיפולים רפואיים ופגיעה נפשית. בין אם היא במכון ליווי, או ברחוב, גיל הפטירה הממוצע של אישה בזנות הוא 40.

זה הסיפור של הזנות

עכשיו אתה יודע

אזהרה

צריכת זנות בישראל היא עבירה מנהלית
שעלולה לגרור כתב אישום וקנסות גבוהים

ע"פ החוק שאכיפתו החלה בינואר 2021, על אדם הצורך זנות, מנסה לצרוך זנות
או נמצא במקום המיועד לצריכת זנות (גם אם לא השלים את מעשיו בפועל),
יוטל קנס הנע בין 4,000-2,000 ש"ח. את הקנס ניתן להמיר בהשתתפות
בתוכנית "אמצעי חלופי" מטעם שירות המבחן למבוגרים. עוד מאפשר החוק
הגשת כתב אישום בהליך פלילי והטלת קנס בגובה של עד 75,300 ש"ח.

אזהרה

צריכת זנות בישראל היא עבירה מנהלית שעלולה לגרור כתב אישום וקנסות גבוהים

ע"פ החוק שאכיפתו החלה בינואר 2021, על אדם הצורך זנות, מנסה לצרוך זנות או נמצא במקום המיועד לצריכת זנות (גם אם לא השלים את מעשיו בפועל), וטל קנס הנע בין 4,000-2,000 ש"ח. את הקנס ניתן להמיר בהשתתפות בתוכנית "אמצעי חלופי" מטעם שירות המבחן למבוגרים. עוד מאפשר החוק
הגשת כתב אישום בהליך פלילי והטלת קנס בגובה של עד 75,300 ש"ח.