אז מה עשינו השבוע? #47 | 17.10-23.10.21

פעלנו במישורים שונים בעקבות מותה הטרגי של זהבה, טרנסג'נדרית חסרת מעמד שניסתה לקבל סיוע ולא הצליחה | יצאנו לדרך עם הכשרה ראשונה לפרויקט TalkBack החדש | נפגשנו עם שרית פרץ, מנהלת תחום סחר בבני אדם במשטרה על מנת לשפר את עבודת האכיפה בנושא זנות וגם סחר | בעקבות הכרזתו של ראש ממשלת ספרד שיאמץ את המודל הנורדי, התראיינה אור אבו מנהלת המטה בתכנית "העולם היום" בכאן 11 | טור שכתבה עו"ד אסנת חיטרון, מנהלת קשרי ממשל במטה יחד עם לובה פיין התפרסם בוואלה!

השבוע כאבנו את לכתה בטרם עת של זהבה, צעירה טרנסית חסרת מעמד שניסיונותינו לסייע לה לא צלחו והותירו אותנו בזעזוע, אך גם דלק לפעולה אל מול הרשויות כדי למנוע את המקרה הבא. נפגשנו לפגישה דחופה עם ארגוני הקואליציה וארגוני סיוע נוספים, יזמנו שאילתה מטעם ח"כ נעמה לזימי לשר הרווחה מאיר כהן, במטרה להפעיל לחץ על המשרד בהיעדר מענים ייעודיים ראויים לאוכלוסיות בזנות על הקשת הטרנסית. בנוסף, פנינו במכתב לשר הרווחה על מנת להבטיח שיפעל כדי להרחיב ולהתאים את המענים הקיימים ופנינו ליו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה כדי להקים את וועדת המשנה לסחר בנשים ובזנות.

 

יצאנו לדרך עם הכשרה ראשונה לפרויקט TalkBack החדש; שישה מתנדבים חדשים נרתמו להשתתף בפרויקט לשינוי השיח והתפיסות הציבוריות כלפי זנות, ועברו הכשרה ייעודית לכך. בשבוע הבא נערוך את ההכשרה השנייה, ולאחריה הכשרות נוספות- מוזמנות ומוזמנים להצטרף לנבחרת!

 

נפגשנו עם שרית פרץ, ראש חולית סחר בבני אדם במשטרת ישראל על מנת להמשיך ולשפר את עבודת האכיפה בנושא זנות וגם סחר.

 

בעקבות הכרזתו של ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ז שיאמץ את המודל הנורדי, התראיינה אור אבו מנהלת המטה בתכנית "העולם היום" בכאן 11. בנוסף, פורסם בוואלה! טור של עו"ד אסנת חיטרון בשיתוף עם לובה פיין בנושא אתר אונליפאנס.

 

השתתפנו בימי עיון של משרד המשפטים בנושא התמודדות עם חובות והכרת שוק ההלוואות.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!