אז מה עשינו השבוע? #26 | 18-24.4.21

פנייה חריפה למשרד הרווחה בנושא תוצאות מכרז פומבי דו שלבי 157/2020, פגישה עם ראש חוליית סחר בבני אדם במשטרה, כתבה בידיעות אחרונות ו-YNET בנושא אכיפת החוק

אחרי שפורסמו תוצאות מכרז פומבי דו שלבי 157/2020 התברר כי משרד הרווחה בחר גוף חסר ניסיון מקצועי בטיפול באוכלוסיות בזנות להפעיל 3 מסגרות חשובות מאוד- מרחב הל"ב 24/7 בתל אביב, מסגרת "בשבילך" בבאר שבע ומסגרת ייעודית לטיפול באנשים מהקשת הטרנסית. אנחנו פנינו במכתב דחוף וחריף למשרד הרווחה ודרשנו ממנו לדון מחדש בהליכים המכרזיים בכדי למנוע את ההשלכות הקשות, הנזק האדיר ומשבר האמון שעלול להיגרם.

אנו מאמינות שהטיפול והסיוע לאוכלוסיות בזנות צריך להיות עבודתם של גופים בעלי ניסיון מקצועי, רקע ומומחיות בתחום. גופים אלו והנשים שמנהלות אותם הם בעלי הידע, היכולת מקצועית והרגישות.

 

נפגשנו עם ראש חוליית סחר בבני אדם במשטרת ישראל ודנו בנושאים רבים, ביניהם התקדמות אכיפת החוק, יעדי משטרת ישראל בנושא מיגור הסחר בבני אדם ועוד.

 

השתתפנו בכתבה של העיתונאית הדר גיל עד בידיעות אחרונות ו-YNET בנושא עבודת המשטרה באכיפת חוק איסור צריכת זנות. ביקרנו את המשטרה שחילקה מתחיל השנה רק 11 קנסות ובנוסף אמרנו כי "חוק איסור צריכת זנות הוא אמירה מוסרית ברורה של מדינת ישראל – זנות זה ניצול מצוקה אלים ואכזרי של נשים במציאות אין-ברירה". קישור לכתבה בעמודי הפייסבוק והטוויטר.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!