אז מה עשינו השבוע? #9 | 6.12-12.12.20

אחרי מאבק ארוך שנים ניתנה השבוע הכרעת הדין בעניינה של צ'ילה עזרא, והוחלט כי היא תקבל רישיון לישיבת קבע בישראל. צ'ילה היא קורבן סחר בנשים אשר נחטפה לישראל בסוף שנות ה-90 ונוצלה לזנות במשך שנים ארוכות. צ'ילה עברה תהליך שיקום מדהים וכיום היא מסייעת בעצמה לנשים במעגל הזנות ומקדישה את חייה למאבק בסחר בנשים ובזנות בישראל. לצערנו, מאחר ורשות ההגירה והאוכלוסין שוקלת אם לערער על ההחלטה, ביצוע פסק הדין עוכב בשבועיים. המטה, שגם לקח חלק בהליכים המשפטיים במעמד של ידיד בית המשפט, יצא בעצומת מיילים בקריאה לשר הפנים ומנכ"ל רשות ההגירה שלא להגיש ערעור ולאפשר לצ'ילה את השקט והיציבות להם היא זכאית. #צ'ילה_נשארת_בארץ

 

השתתפנו יחד עם ארגונים רבים אחרים, בפגישה עם המשטרה והמשרד לביטחון פנים בנוגע להערכות לאכיפת חוק איסור צריכת זנות שעתידה להתחיל בחודש ינואר. שמחנו ללמוד כי 10,000 שוטרים כבר עברו את ההכשרה הייעודית שנבנתה בשיתוף הקואליציה למאבק בזנות. יחד עם זאת נהלי האכיפה המלאים טרם פורסמו וישנה עבודה רבה לעשות מול המשטרה והשוטרים בשטח בכדי להבטיח שכל מפגש של המשטרה עם אוכלוסיות בזנות יתנהל ברגישות ובאופן מכבד ומותאם.

 

השבוע החליט בג"ץ, בהסכמתנו, כי לאור ההתקדמות של משרד הרווחה ביישום החלטת הממשלה בנוגע להרחבת מעני השיקום והסיוע לאוכלוסיות בזנות, העתירה שהגשנו בנוגע לאי מיצוי תקציבי השיקום בשנת 2019 מיצתה את עצמה. השופטים ציינו כי העתירה תרמה לקידום הנושא וכי הם מקווים שבעתיד משרדי הממשלה יעשו מיוזמתם את הנדרש למיצוי תקציבי השיקום לאוכלוסיות בזנות.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!