אז מה עשינו השבוע? #7 | 22-26.11.20

לרגל יום המאבק הבינ"ל למניעת אלימות נגד נשים קיימנו, יחד עם עמותת תודעה ועמותת לא עומדות מנגד, אירוע בזום בנושא: "זנות ואלימות: שני מעגלים שהם אחד". באירוע השתתפו כ-100 א.נשים אשר זכו לשמוע שלוש הרצאות מרתקות שלאחריהן התקיים דיון מרתק. חלק מההרצאות יעלו בהמשך לערוץ היוטיוב שלנו.

 

לקראת דיון בכנסת שעסק במצוקת התושבים בדרום תל אביב לאור זיהום האוויר, הסמים והזנות, הכנו נייר עמדה שעסק בצורך לפעול לסיוע לא רק מתוך מצוקת התושבים אלא מתוך צרכי האוכלוסיות שבזנות באזור. קראנו לקיים שולחנות עגולים כדי לעמוד על הצרכים של אותן אוכלוסיות, לפעול לאכיפה מותאמת ורגישה שתתמקד בסרסורים ומפעילי בתי הבושת תוך ליווי וסיוע לאוכלוסיות בזנות ומעל לכל לפעול כדי למנוע כניסה של נשים וגברים נוספים באזור דרום תל אביב למעגל הזנות.

 

בעקבות מקרה שהגיע לאחד מארגוני השיקום והסיוע פנינו לראש רשות המיסים על מנת לוודא כי יחודדו הנהלים ולא יפתחו ע"י פקידי מס הכנסה תיקי עוסק (בזנות) לאוכלוסיות בזנות. לפעמים גם המובן מאליו צריך להיאמר- זנות זה לא מקצוע. זה ניצול.

 

השתתפנו בדיון שאורגן על ידי "בית הקהילות – לגאווה וסובלנות" על חוק איסור צריכת זנות, תפיסות בנוגע לזנות ולאן מתקדמים מכאן.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!