אז מה עשינו השבוע? #62 | 5.2.22 – 30.1.22

ביום ראשון התראיינה בגל״צ מנהלת המטה אור אבו, לצד ח״כ עאידה תומא סלימאן בנושא פערים בתקציבים ממשרד הרווחה לשורדות וארגוני הסיוע לאוכלוסיות בזנות | השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בנושא סיוע לאוכלוסיות בזנות והעלינו את הקשיים שבכספים שלא מועברים ותנאים מגבילים אחרים | קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות, בה המשכנו לחשוב על דרכים אפקטיביות להתמודד עם האתגרים שעלו בוועדה | שמחות לבשר על הקמת השדולה למאבק בסחר בנשים ובזנות בכנסת!

רדיו

לפני כשבוע פורסם הדו״ח של המ.מ.מ- מרכז המחקר והמידע של הכנסת, ובו נחשף כי תקציבי עתק שהובטחו לאוכלוסיות בזנות לא נוצלו או הגיעו לאותן אוכלוסיות בסופו של דבר. אור אבו, מנהלת המטה, התראיינה בתכניתה של יעל דן ״עושים צהריים״ בגלי צה״ל לצד ח״כ עאידה תומא סלימאן וציינה כמה קיום החלטת הממשלה 4462 חיונית לשיקום אוכלוסיות בזנות.

 

כנסת

השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בנושא סיוע לאוכלוסיות בזנות והצפנו קשיים ובעיות בהיבט הכלכלי שיוצרים נזקים חמורים בשטח, כגון: מכרזי כוח אדם עם תנאים לא הוגנים, שיטת תקצוב חדשה שיוצרת אשליה של התחייבות כספית גדולה אך בפועל התקצוב נמוך יותר כי הוא לא מותאם לשטח, פער בין העלייה בכמות הפניות לארגונים לבין שיטת התקצוב שלהם, ועוד ועוד. לא ייתכן שמשרד הרווחה יטען שהתקציבים המיועדים לסיוע נוצלו, בעוד שהם בפועל לא מגיעים לארגונים. נמשיך להילחם יחד על תקציבי הסיוע לאוכלוסיות בזנות, ולדאוג שההבטחות של הממשלה במסגרת החלטה 4462 – יקוימו.

 

פגישה

קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות, בה המשכנו לחשוב על דרכים אפקטיביות להתמודד עם האתגרים שעלו בוועדה. מכיוון שהבעיות שהועלו בוועדה לא נפתרות באמצעות השולחנות העגולים שקיימנו, יש צורך בפעילות בערוצים נוספים; החלטנו על צעדים משותפים ונפעל כדי ליישם אותם.

 

פאזל

כבר תקופה שאנחנו רוקמות יחד עם חברות וחברי כנסת נבחרים.ות את הקמת השדולה למאבק בסחר בנשים ובזנות, והשבוע נפגשנו שוב עם צוות היועצות של מי שעתידים להיות היו״רים של השדולה; ח"כ אמילי מואטי, ח"כ ענבר בזק, ח"כ מיכל וולדיגר, וח"כ משה טור פז. המיקוד של השדולה הוא חינוך למניעת צריכת זנות וסיוע לאוכלוסיות בזנות, ואנחנו שמחות לומר שזה סוף סוף יוצא לפועל. נעדכן בקרוב בהתפתחויות, באירוע ההשקה ובפעילות הראשונה שלה.

 

 

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!