אז מה עשינו השבוע? #61 | 29.1.22 – 23.1.22

גייסנו מתרגמות במטרה להנגיש את המידע בנושא סיוע לאוכלוסיות בזנות לשפות שונות | נפגשנו עם מנהלות מרחבי הלב ברחבי הארץ במטרה לשתף פעולה ולהבין את הצרכים שלהן יותר טוב | נפגשנו עם נציגי משרד הרווחה ועיריית חיפה כדי לעקוב אחרי גיוס המשרות באופק נשי העומד בפני סכנת סגירה | נפגשנו עם המנכ״לית הנכנסת של עמותת ״תודעה״, ד״ר ענבל קסלר | טור של דוברת המטה יהב ארז התפרסם ב-Ynet בנושא הכוונה להפיק מחזמר בעברית על בסיס הסרט ״אישה יפה״

תרגום

גייסנו מתרגמות ומתרגמים במטרה להנגיש את המידע בנושא סיוע לאוכלוסיות בזנות לשפות שונות. קיימנו חשיבה משותפת יחד עם עמותת ״כל זכות״ המנגישה מידע על זכויות באתר האינטרנט שלה, על איך כדאי להתקדם יחד.

 

קואליציה למאבק בזנות

נפגשנו עם מנהלות מרחבי הלב ברחבי הארץ ועם הדס גול, מנהלת במטה בעמותת על״ם, במטרה לשתף פעולה ולהבין את הצרכים שלהן יותר טוב. בפגישה גילינו כמה זה היה נחוץ, וכמה אתגרים עומדים בפניהן בעבודה בשדה הייחודי של זנות קטינים. שיתוף הפעולה הוא קריטי כדי לחזק את המרחבים והמענים שהן מפעילות, וכדי להנגיש להן פתרונות שאנחנו יכולות להציע כשנתקלות בקשיים מול הרשויות.

 

פגישה

ביוזמת משרד הרווחה (האגף החוץ ביתי) קיימנו פגישה בנושא המצב במסגרת אופק נשי יחד עם נציגות מהרשות המקומית, מהנפה, מהמחוז ומנהלת מרפאה ניידת חיפה. בפגישה התעדכנו במצב איוש המשרות למסגרת והעלנו את האתגרים כפי שאנו רואות אותם. השקעה במענים, בייחוד במסגרות הבסיסיות לאוכלוסיות בזנות זהו תנאי הכרחי לסיוע.

 

נפגשנו עם ד״ר ענבל קסלר, המנכ״לית החדשה של עמותת תודעה, שותפה יקרה שלנו בקואליציה למאבק בזנות. בפגישה דיברנו על רעיונות לעבודה משותפת לשנת 2022 בנושא חינוך והסברה למניעת ניצול לזנות.

 

 

עיתון

לאחר שנודע לנו כי חברת הפקות ישראלית קנתה את הזכויות לסרט ״אישה יפה״ במטרה לעבד אותו למחזמר בעברית, הזדעזענו מהמחשבה שסרט שיצר נזק גדול למאבק בזנות יקבל במה. טור של דוברת המטה יהב ארז התפרסם ב-Ynet בו היא מסבירה מה פסול במהלך שכזה, ולמה כמו שבישראל כבר לא מקבלים סרטי קאלט כמו אסקימו לימון, כך גם על ״אישה יפה״ רווי המיתוסים המיושנים על זנות אנחנו יכולים לוותר.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!