אז מה עשינו השבוע? #60 | 22.1.22 – 16.1.22

בעבודה משותפת איתנו, ח"כ מוסי רז פנה לשר הבט״פ עמר בר-לב כדי לקדם את המתווה למחיקת רישום פלילי של אוכלוסיות בזנות | השתתפנו בהנחיית יום עיון בנושא זנות ברשת של עמותת ״תודעה״ | נפגשנו עם עו״ד דינה דומיניץ, מתאמת המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים | עברו בקריאה טרומית הצעות החוק של ח"כ מיכל רוזין וח"כ רון כץ המבקשות לקבוע כי כספים שהרוויחו עבריינים שעסקו בניצול נשים לזנות יועברו לשיקום אוכלוסיות בזנות | נפגשנו עם מנכ"לית שדולת הנשים הנכנסת, עו״ד עינת פישר ללו ועם עו״ס אפרת עסיס, המנהלת הנכנסת של ״בשבילך״ בבאר שבע

רישום פלילי

בעבודה משותפת איתנו, ח"כ מוסי רז פנה במכתב לשר לביטחון פנים ח״כ עמר בר-לב לקדם את המתווה למחיקת רישום פלילי של אוכלוסיות בזנות. במכתב הוא פרט את חשיבות קידום המתווה למחיקת רישום פלילי לאוכלוסיות בזנות. על פי המתווה המוצע, יוכלו נשים וגברים אשר ברישומם הפלילי קיים תיעוד תיקים סגורים, אשר נפתחו בנסיבות הקשורות להיותם בזנות ואשר עומדים באמות המידה שנקבעו בתקנות ביחס לבקשת ביטול הרישום המשטרתי, להגיש בקשה לביטול הרישום. צעד זה עשוי לתת הזדמנות של ממש למצוא תעסוקה ולהשתקם.

 

פגישת זום

השתתפנו ביום עיון בנושא זנות ברשת של עמותת ״תודעה״, במעמד ח"כ ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה אעידה תומא סלימאן, ח"כ מיכל רוזין, וסגן שרת החינוך יצחק מאיר הלוי. עו״ס עו״ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה הנחתה שולחן עגול בנושא ״זנות ברשת בראי החוק״ בו התנהל דיון פורה על הצורך באכיפה גם ברשת, היות וזהו מרחב הזנות הגדול ביותר כיום.

 

פגישה

נפגשנו עם עו״ד דינה דומיניץ, מתאמת המאבק בסחר בבני אדם במשרד המשפטים עו"ד שחר ישראל מהצוות של היחידה לפגישת עבודה שוטפת בה דיברנו על נושאים שונים ביישום חוק איסור צריכת זנות.

 

כנסת

עברו בקריאה טרומית הצעות החוק של ח"כ מיכל רוזין וח"כ רון כץ המבקשות לקבוע כי כספים שהרוויחו עבריינים שעסקו בניצול נשים לזנות יועברו לשיקום אוכלוסיות בזנות. נקבע כי ההצעות תועברנה להמשך דיון וגיבוש בועדת חוקה.

 

קואליציה למאבק בזנות

נפגשנו עם מנכ"לית עמותת שדולת הנשים הנכנסת, עו״ד עינת פישר ללו. בפגישה שיתפנו בתכניות לשנה הקרובה וכמובן מצאנו נקודות השקה לשיתופי פעולה עתידיים. נפגשנו גם עם עו״ס אפרת עסיס, המנהלת החדשה של ״בשבילך״ – מסגרת לנשים בגירות בזנות בבאר שבע. אנחנו מאמינות בעשייה נשית משותפת וסולידרית ושמחות לחזק שותפויות חשובות שכאלו.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!