אז מה עשינו השבוע? #58 | 8.1.22 – 2.1.22

קידמנו ראיון משמעותי בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בנושא הוועדות בביטוח לאומי לנשים בזנות | נפגשנו עם צ'ייס אמוס, האמון על הנושא של סחר בבני אדם מטעם השגרירות האמריקנית בישראל | קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות ובה הועלו קשיים ואתגרים בסיוע | פירסמנו דו"ח סיכום שנה ל-2021, שנה היסטורית במטה למאבק בסחר בנשים

מיקרופון

לפני כמה שבועות נפגשנו – יחד עם נציגות מהקואליציה למאבק בזנות – עם שר הרווחה ח"כ מאיר כהן, יועצת השר לענייני ביטוח לאומי וח"כ יסמין פרידמן. בפגישה הועלו אתגרים מהשטח על הליך ההכרה בנכות נפשית לשורדות זנות, הליך המלווה בקשיים רבים. הוצגה הצעה לייעול ושיפור הליך ההכרה, לקראת דיון בוועדה לקידום מעמד האישה שיתקיים בכנסת בשבוע הקרוב בדיוק בנושא הכאוב המדובר. ביום שלישי, עלתה לשידור ברדיו לילך צור בן משה, מייסדת עמותת "הופכות את היוצרות" בתכניתה של קרן נויבך "סדר יום" וסיפרה כמה הנושא הזה דורש טיפול מיידי של המוסד לביטוח לאומי. נקווה שהמצוקה שיש בשטח תיענה בהירתמות ליישר קו עם הנורמה שקבעה המדינה כאשר חוקקה את חוק איסור צריכת זנות, שאומרת שזנות היא ניצול וכי על הרשויות לספק מעני שיקום וסיוע לא.נשים בזנות. לראיון ניתן להאזין דרך ערוץ היוטיוב שלנו.

 

לאור התרשמותו מהמסמך שהגשנו בשבוע שעבר, נפגשנו עם צ'ייס אמוס, האמון על הנושא של סחר בבני אדם מטעם השגרירות האמריקאית בישראל בנוגע להתייחסויות שלנו לדו"ח מחלקת המדינה האמריקאית לשנה הקרובה. בשיחה נגענו בפערים הקיימים בשטח במאבק בתופעה זו, בדגש על סחר למטרות ניצול בזנות, ובצעדים שיוכלו להביא לשיפור המצב.

 

פגישה

קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות ובה הועלו קשיים ואתגרים בסיוע, ועסקנו בהכנות לקראת השולחנות העגולים עם משרד הרווחה שיתקיימו בשבוע הבא בפעם השנייה מאז אוגוסט, אז התקיימו לראשונה.

 

פירסמנו דו"ח סיכום שנה ל-2021, שנה היסטורית במטה למאבק בסחר בנשים. בדו"ח שמנו זרקור על ההישגים הרבים של המטה בשנה האחרונה בתחום הרחבת היקפי הסיוע והמענה לאוכלוסיות בזנות, מתוקף היותו של החוק לאיסור צריכת זנות – שהחל להיאכף לראשונה השנה – קריאה ליישור קו של כלל מוסדות המדינה עם ההבנה שזנות היא ניצול ועל כן יש להשקיע, לצד אכיפה, בשיקום וטיפול.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

האחיות טרננקו

מה הבעיה ב״חשיפה המרעישה״ של ערן סויסה על האחיות טרננקו?

הצגת עולם החשפנות לציבור כסנסציה רק מתחזק ומנציח תבניות מחשבה שמרניות המבוססות על חוסר יכולת להבחין בין התנהגות מינית בריאה לבין אלימות מינית. הפיכה אוטומטית של כל מקרה שנכנס לקטגוריה של תעשיית המין לסנסציה – כמשהו שהוא או מזעזע או מואדר – פוגמת עוד יותר ביכולת הבחנה של הציבור, שגם ככה פגומה מראש.

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!
0
קנסות שחולקו עד כה לזנאים
0
שורדות שהצליחו להגיע למחיקת חובות בעזרת המודל שפיתחנו
0
מענים שקמו/תוקצבו מאז החלטת הממשלה 4462
0
שוטרים ושוטרות עברו הכשרה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות
0
ש"ח בשנה נכנסו לבסיס התקציב של הממשלה לסיוע באוכלוסית הזנות