אז מה עשינו השבוע? #55 | 12.12-18.12.21

נפגשנו, יחד עם נציגות ארגוני הקואליציה למאבק בזנות וח"כ יסמין פרידמן, עם שר הרווחה מאיר כהן ויועצת השר לענייני ביטוח לאומי | נפגשנו עם חברות הכנסת וצוותיהן של עאידה תומא סלימן, אבתיסאם מראענה, ענבר בזק, גלעד קריב ואמילי מואטי | נפגשנו עם חוליית סחר בבני אדם במשטרת ישראל | נפגשנו עם סגנית ראש עיריית תל-אביב יפו ויועצת ראש העיר למעמד האישה | פורסמו 2 טורי דעה שכתבה יהב ארז דוברת המטה | שוחחנו עם בקרית גבול לשעבר בנתב"ג

בפגישה עם שר הרווחה ח"כ מאיר כהן ויועצת השר לענייני ביטוח לאומי הועלו אתגרים מהשטח על הליך ההכרה בנכות נפשית לשורדות זנות, הליך המלווה בקשיים רבים. הוצגה הצעה לייעול ושיפור הליך ההכרה, שכולל להכיר בזנות כטראומה מינית, מה שיאפשר קביעת 40% נכות למי שנמצאת בזנות תקופה מסויימת של מספר שנים, למעט במצבים שיקבע מפורשות בועדה שלא מדובר בטראומה מינית. בפגישה השתתפו רני חלאבי ממרפאת לוינסקי בתל אביב, נגה שילוח ממרפאה ניידת בחיפה, נעמה זאבי ריבלין מסלעית, חגית אלפנדרי מהופכות את היוצרות, אוסנת חיטרון מהמטה למאבק בסחר ובזנות, וצוות הלשכה של ח"כ יסמין פרידמן.

 

נפגשנו עם חברות הכנסת וצוותיהן של עאידה תומא סלימן, אבתיסאם מראענה, ענבר בזק, גלעד קריב ואמילי מואטי. מעודד לראות כמה פוליטיקאים.ות רתומות למאבק ומוכנות לשמוע מה יש לארגוני חברה אזרחית להגיד ולקדם.

 

נפגשנו עם חוליית סחר בבני אדם במשטרת ישראל והעלינו אתגרים שוטפים ופתרונות משותפים לנושא האכיפה בזירות הזנות.

 

נפגשנו עם סגנית ראש עיריית תל-אביב יפו חן אריאלי ומנהלת הרשות לחוסן חברתי שהיא גם יועצת רה"ע למעמד האישה אפרת מייקין. דיברנו על שיתופי פעולה סביב המשך מיגור ומניעה של מרחבים נצלניים שפועלים בעיר. אל הפגישה הצטרפה כמובן ילנה דיוואיין, אמנית ואקטיביסטית למיגור זירות החשפנות ושורדת התעשייה בעצמה.

 

פורסמו השבוע שני טורי דעה שכתבה יהב ארז דוברת המטה; הראשונה בנושא המחירים הכבדים שמשלמות אימהות שנמצאות בזנות (מאקו נשים), והשנייה על הדרישה של וועד תושבי שכונת נווה שאנן שהעירייה תעביר את מה שהם מכנים "זונות, נרקומנים והומלסים" למקום אחר (המקום הכי חם בגיהנום).

 

שוחחנו עם בקרית גבול לשעבר בנתב"ג, כדי להיערך למניעת סחר בנשים לכשייפתח שדה תעופה רמון.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!