אז מה עשינו השבוע? #54 | 5.12-11.12.21

השתתפנו ביום עיון של משרד המשפטים בנושא פני המאבק בסחר בבני אדם בישראל 2021 | נפגשנו עם ח"כ מוסי רז ועם מנכל"ית לא עומדות מנגד נעמה גולדברג | השתתפנו בדיון בוועדה המיוחדת בנושא עובדים זרים | נפגשנו עם צוות המחקר של מכון ברוקדייל העוקב אחר יישום החוק לאיסור צריככת זנות | קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות

בפאנל במסגרת יום עיון של משרד המשפטים בנושא פני המאבק בסחר בבני אדם בישראל 2021, הנחתה עו"ס עו"ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר בנשים במטה פאנל ובו שאלה: "אם הייתן צריכות לבחור מרכיב אחד בעבודת הצוות ובמערך המענים המתגבש שאתן חושבות שתהיה לו השפעה מהותית על איכות חייהם של קורבנות הסחר, מהו?". לשאלתה ענתה חמה שמייסר ישראלי, מנהלת שירות השמות מיוחדות במצבי חירום ומשבר במשרד הרווחה "בעיניי הסיפור הוא הגמישות. וזה המרכיב שהצוות הזה עבד עליו כל הזמן. הגמישות מתחילה בין כל היושבים פה, והגמישות היא בין המשרדים בשיתופי הפעולה, ובסוף היא מובילה לגמישות במענים. זאת אומרת, כל אחד יכול לקבל את המענה שמותאם לו בחליפה אישית, ולא שטנץ אחד שהיה עד היום".

 

נפגשנו עם ח"כ מוסי רז ועם מנכל"ית לא עומדות מנגד נעמה גולדברג. שתי הפגישות היו מאוד פורות על מנת לקדם שיתופי פעולה במישורים שונים.

 

השתתפנו בדיון מיוחד בוועדה בנושא עובדים זרים שעסק בסחר בבני אדם באותו הקשר, ובו אמרה יו"ר הוועדה ח"כ אבתיסאם מראענה: "ישראל במצב לא טוב במאבק הזה. אני מתכוונת לשפר את המצב ולפעול למען העלאה בדירוג הבינלאומי. עלינו לשאוף להיות אנושיים יותר".

 

נפגשנו עם צוות המחקר של מכון ברוקדייל העוקב אחר יישום החוק לאיסור צריכת זנות. היו לצוות המון שאלות בנוגע ליישום החוק על כל היבטיו הרבים, ולצוות המטה היה המון מידע לשתף. תמיד מעניין לשמוע איך הדברים נראים מהצד, ולשתף בעשייה ובנקודת המבט שלנו עליה.

 

קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות. דיברנו על אתגרים גדולים שעומדים בפני ארגוני הסיוע בגיוס כוח אדם איכותי לתפקידי ניהול משמעותיים, ונפרדנו מאדוה ברקוביץ', מנכ"לית עמותת "תודעה" שהייתה בשנים האחרונות שותפה מסורה לדרך ולמאבק. אדוה מסיימת את תפקידה בעמותה וכולנו מאחלות לה המון הצלחה בהמשך הדרך!

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!