אז מה עשינו השבוע? #51 | 14.11-20.11.21

נפגשנו עם ח"כ לשעבר שולי מועלם, ממובילות חקיקת החוק לאיסור צריכת זנות, ונציגות קואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות | השתתפנו בפאנל לכבוד חודש המלחמה באלימות נגד נשים שארגנו אסל"י | השתתפנו בדיון בבג"ץ בעתירה לביטול חוק איסור פרסום שירותי זנות | הגשנו תזכיר לחוק הסיוע המשפטי

נפגשנו עם חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם – ממובילות חקיקת חוק איסור צריכת זנות יחד עם נועה מבורך ומיטל בנשק מקואליציית הארגונים הדתיים למאבק בזנות. חשבנו על שיתופי פעולה בממשקים הרבים שיש לנו, ומכיוון שהעבודה שלנו יחד חשובה למאבק, היתה פגישה פורה ומשמעותית מאוד.

 

לכבוד חודש המאבק באלימות נגד נשים ארגון אסל"י הפיקו ערב הקרנת הסרט "צעירה מבטיחה" בסינמטק הרצליה ולאחריו פאנל בהשתתפות ארגונים כמו "אל הלב", איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, והרשות הלאומית לביטחון קהילתי. אור אבו, מנהלת המטה השתתפה בפאנל בנושא רתימת גברים למאבק באלימות נגד נשים אותו הנחתה מיכל פעילן. הסרט והדיון שאחריו היו מרתקים וחשובים.

 

בדיון בבג"צ בעתירה לביטול חוק איסור פרסום שירותי זנות הגשנו בקשה להצטרף כידיד בית משפט לעתירה. הבקשה שלנו התייתרה בסופו של דבר. זאת, על רקע העובדה שהעותרות משכו את העתירה בהמלצת בית המשפט. השופטות הסבירו לבאת כח העותרת שחוק איסור פרסום שירותי זנות הוא סביר ומידתי ואין מקום לבית המשפט להתערב בכך. דבריה של נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות בדיון: "כשהמחוקק קבע נורמות הוא ראה לנגד עיניו את הרוב המכריע של הנשים אשר מנוצלות בזנות ועליהן רצה להגן. היחידות שהן לא עברייניות בתחום הזה הן העוסקות בזנות וזה כי מבינים שהרוב הגדול שעוסק בזה הן קורבן של עבירות, התעללות, סחר ותופעות מאוד קשות. יכול להיות שיש קבוצה קטנה שזה לא חל עליה אבל כשהמחוקק קובע מדיניות הוא מסתכל על הרוב". מעודד לשמוע שבתי המשפט מיישרים קו עם הנורמה המוסרית החדשה שהחוק לאיסור צריכת זנות מביא איתו.

 

עו"ד נועה רודמן מנהלת תחום מניעת סחר במטה הגישה הערה לתיקון תזכיר חוק הסיוע המשפטי שמטרתו להרחיב את הסיוע הניתן לנפגעי ונפגעות עבירות מין. ההערה שלנו התמקדה בצורך להכליל את נפגעי ונפגעות עבירות הסחר בתיקון כך שגם הם יקבלו סיוע משפטי בהליך הפלילי שיתחיל משלב החקירה.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!