אז מה עשינו השבוע?#49 | 21-27.2.21

נפגשנו עם עמותת תודעה ויעל סיני, היועצת לשר הבט"פ למניעת אלימות כלפי נשים כדי לקדם שיתופי פעולה בתוך המשרד | נפגשנו עם דינה דומיניץ והצוות שלה, מתאמת המאבק לסחר בבני אדם במשרד המשפטים | הגשנו את המתווה לביטול רישום פלילי של אוכלוסיות בזנות | למדנו ממרפאת לוינסקי במסגרת יום עיון בנושא טרנסיות במערכת הבריאות ואירוע חשיפת מרפאת אופק | נפגשנו עם ארגון א.ס.ף

נפגשנו עם עמותת תודעה ויעל סיני, יועצת השר לבט"פ למניעת אלימות כלפי נשים כדי לקדם שיתופי פעולה בתוך המשרד סביב הסברה לצעירים ולנוער. בנוסף, קיימנו את הפגישה החודשית של ארגוני הקואליציה למאבק בזנות' התעדכנו בנושאים השוטפים על הפרק ודיברנו על פתרונות אפשריים לאתגרים שעולים מהשטח.

 

נפגשנו עם דינה דומיניץ, מתאמת המאבק לסחר בבני אדם במשרד המשפטים והצוות שלה לפגישת עבודה שוטפת. עלו נושאים רבים כגון המשך יישום החוק לאחר סיום תוקפה של החלטת הממשלה, מיצוי מקסימלי של תקציבי החלטת הממשלה, מניעת סחר בנשים, המודל לביטול רישום פלילי משטרתי של נשים בזנות, מענים לחסרי מעמד בזנות, ועוד.

 

יחד עם ארגוני הקואליציה למאבק בזנות ושדולת הנשים, שלחנו פנייה לראש אח"ם בבקשה לקדם מתווה לביטול רישום פלילי משטרתי של אוכלוסיות בזנות. בהתאם לסעיף 33 לחוק המרשם הפלילי, ישנה התחייבות למקרים בהם האירועים שבגינם נפתח תיקם הפלילי נוגעים לעובדה שהיו באותה עת בזנות. זאת במטרה להסיר חסמים ליציאה ממעגל הזנות והשתלבות בשוק התעסוקה.

 

למדנו ממרפאת לוינסקי במסגרת הרצאה שהובילו פרויקט גילה וארגון מעברים בנושא הקהילה הטרנסג'נדרית במערכת הבריאות ובמסגרת אירוע חשיפת מרפאת אופק. שני האירועים הללו, יחד עם העבודה השוטפת מול מרפאת לוינסקי מעשירים אותנו ואנשי מקצוע נוספים בידע קריטי לעבודה בתחום. תודה לפרויקט גילה ומעברים על שיתוף הידע. בנוסף, נפגשנו עם מנהלות מרחב הלב 24/7 באילת, המענה היחיד שפועל בעיר לסיוע לנערות וצעירות בזנות ולמדנו מהן על האתגרים בשטח ועל אופי העבודה השונה שם.

 

עו"ד נועה רודמן, מנהלת תחום מניעת סחר במטה נפגשה עם מנהלת תחום פעילות ציבורית ורכזת תכנית ליווי קורבנות עינויים וסחר בא.ס.ף לבחינת אפיקים לשיתוף פעולה.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!