אז מה עשינו השבוע? #48 | 24.10-30.10.21

נפגשנו עם כמה חבורת כנסת שונות על מנת לקדם יוזמות שונות בתחום הסיוע לאוכלוסיות בזנות | השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בנושא מצבן של נשים בזנות | נפגשנו עם ד"ר אודליה דיין-גבאי שחוקרת את נושא הסיקור התקשורתי של הזנות בישראל על מנת לייצר קוד אתי לסיקור הוגן | נפגשנו עם נציגות של שדולת הנשים כדי לקדם שיתופי פעולה סביב אלימות נגד נשים

נפגשנו עם חברות הכנסת וצוותיהן של נעמה לזימי, יסמין פרידמן, ענבר בזק וגבי לסקי על מנת לקדם יוזמות שונות בתחום הסיוע לאוכלוסיות בזנות. אנחנו מברכות על הקשר הפורה שלנו עם כלל חברות הוועדה לקידום מעמד האישה המאפשר לנו לעבוד יחד על קידום פרויקטים חשובים בתחום הסיוע.

 

השתתפנו בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת בנושא מצבן של נשים בזנות. בדיון עלו סוגיות רבות, ביניהן: אתגרים בהיקף ובאיכות אכיפת החוק לאיסור צריכת זנות ומעבר של זירות הזנות לרשת, חשיבות הקמת כלל המענים עליהם הוחלט בהחלטת הממשלה ועל הכללת התקציבים לכך בבסיס התקציב באופן שיבטיח המשכיות, הקמה מחדש של וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, העדר מענה רשמי הכולל הלנה לגברים בזנות, העדר מענה ייעודי או הוראה המאפשרת שילוב של א.נשים על הקשת הטרנסית במסגרות הקיימות, סיוע לחסרי וחסרות מעמד פלסטינים בזנות, ועוד. ממשרד האוצר נמסר בדיון כי תקציבי הסיוע יוכנסו לבסיס התקציב. שמחנו לפגוש בוועדה את חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם, ממובילות חקיקת החוק לאיסור צריכת זנות, וכעת הגיעה להמשיך ולתמוך על אף שכבר לא נמצאת בכנסת.

 

נפגשנו עם ד"ר אודליה דיין-גבאי שחוקרת את נושא הסיקור התקשורתי של הזנות בישראל על מנת לייצר קוד אתי לסיקור הוגן. הידע המעמיק שלה בעקבות המחקר שבקרוב יפורסם, מאפשר נקודת מבט חשובה מאין כמוה בנושא השינויים בתפיסות הציבור את נושא הזנות ותעשיית המין בכלל בישראל. העבודה המשותפת שלנו תסייע להעלות מודעות של אנשי ונשות תקשורת ל לנושא ולהשפעה שיש להם ולהן על הציבור.

 

נפגשנו צוות עמותת "תודעה" ועם עמותתת שדולת הנשים. פגישות אלו מניבות לא מעט רעיונות לפרויקטים משותפים ומעלים אתגרים מהשטח אותם ניתן לפתור בשיתוף פעולה.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!